قیام علیه خامنه‌ای در دانشگاههای تهران و اصفهان – ۲۲ دی

  • 1398/10/22

تجمع مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و صنعتی شریف -۲۱دیماه۹۸

تجمع مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و صنعتی شریف -۲۱دیماه۹۸

روز گذشته شنبه ۲۱دیماه۹۸، مردم تهران و دانشجویان دانشگاههای تهران، صنعتی شریف، امیرکبیر و علامه در اعتراض به سرنگونی هواپیمای اوکراینی توسط سپاه پاسداران، دست به تجمع زده و شعارهای «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر این حکومت آدم کش»، «به ما نگو فتنه‌گر، فتنه تویی، ستمگر»، «مرگ بر این ولایت، این همه سال جنایت»، «کشته ندادیم که سازش کنیم، رهبرقاتل را ستایش کنیم»، «خامنه‌ای حیا کن، مملکتو رها کن»، «سپاهی حیا کن، مملکتو رها کن» و «نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم». آنها با شعار «فرمانده کل قوا، استعفا استعفا» خواستار سرنگونی خامنه‌ای شدند. نیروهای سرکوبگر به معترضان یورش بردند و در برخی نقاط به شلیک گاز اشک‌آور پرداختند.

دانشگاه علامه میکشم میکشم آنکه برادرم کشت  ۲۲ دی

دانشگاه بهشتی دانشجو بیدار است از سیدعلی بیزار است ۲۲ دی

  دانشجویان دانشگاه ملی موسوم به بهشتی با شعار: «ما تماشاگر نمیخواهیم بما ملحق شوید» 

اصفهان:  سپاه جنایت می‌کنه رهبر حمایت می کند ۲۲ دی

   دانشجویان دانشگاه ملی ایران: بترسید،بترسید ماهمه باهم هستیم۲۲دیماه۹۸‎

  تجمع دانشجویان دانشگاه ملی ایران – سپاه بی کفایت عامل قتل ملت مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر

دانشگاه موسوم به بهشتی   بترسید بترسید۲۲ دی

تهران دانشگاه ملی تکمیلی شعار توپ تانک اشک آور دیگر اثر ندارد ۲۲ دی

دانشگاه ملی موسوم به بهشتی   دشمن ما همین جاست دروغ میگن آمریکاست۲۲ دی

استقرار نیروهای سرکوبگر در میدان صادقیه در هراس از قیام مردمی – ۲۲دی‌

دانشگاه  بهشتی، ۲۲دی
سپاه بی کفایت عامل قتل ملت

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی 

روز یکشنبه ۲۲ دیماه ۹۸ – دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی در تهران، در اعتراض به ساقط کردن هواپیمای اوکراینی توسط سپاه پاسداران در محوطه این دانشگاه تجمع کردند. آنها شعار می دادند:

️ننگ ما، ننگ ما، صدا و سیمای ما

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه علامه ۲۲ دی

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه علامه در محکومیت حمله به هواپیمای مسافری ۲۲ دی

مسعود رجوی: پیام به‌ دانشجویان انقلابی در سراسر میهن: برای حمایت از دانشجویان پیشتاز در تهران بپاخیزید. از هر دانشکده و هر دانشگاه یک کانون و پایگاه شورشی بسازید.

در کوی دانشگاه تهران دانشجویان قیام کرده و شعار می‌دهند مرگ بر دیکتاتور. شعارهای کوبنده دانشجویان بعد از نیمه‌شب ادامه دارد.

سخنگوی مجاهدین به دانشجویان شورشی و جنگ‌آور: درود، درود

مسعود رجوی: اکنون دانشجویان و مردم ایران خواهان استعفا، برکناری و سرنگونی خامنه‌ای و رژیم پلید ولایت هستند. سلام بر خلق، سلام بر آزادی

کوی دانشگاه – شب گذشته با شعار مرگ بر دیکتاتور

بامداد ۲۲دیماه؛ دانشجویان غیور در کوی دانشگاه علوم پزشکی تهران

پاره کردن عکس خامنه‌ای و قاسم سلیمانی در تهران

همزمان با تهران تظاهرات در اعتراض به سرنگون کردن هواپیمای مسافری اوکراینی توسط سپاه پاسداران به شهرهای مختلف کشور از جمله اصفهان، بابل، مشهد، شیراز، سنندج و لاهیجان گسترش یافته است.

در اصفهان مردم در سی‌وسه پل و برخی دیگر از مناطق شهر دست به تظاهرات‌ زده و شعار می‌دهند ”فرمانده کل قوا استفعا استعفا”، ”سپاه جنایت می‌کند رهبر حمایت می‌کند”، ”توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه”، ”نخبه ما را کشتند بجاش آخوند گذاشتند”، ”این همه سال جنایت هرگز ندیده ملت”، ”می‌کشم می‌کشم آن‌که برادرم کشت”، ”خامنه‌ای به‌هوش باش ما ملتیم نه اوباش”، ”توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه”. نیروهای سرکوبگر با شلیک هوایی، گاز آشک‌آور و شوکر درصدد متفرق مردم بر آمدند.

در همدان دانشجویان در دانشگاه بو علی سینا شعار می‌دهند «سپاه بی‌کفایت، مایه ننگ ملت». در معالی آباد شیراز مردم دست به تظاهرات‌ زده‌اند. در بابل دانشجویان دانشگاه نوشیروان با شعارهای ضدحکومتی دست به تظاهرات زدند.

تظاهرات دانشجویان دانشگاه امیرکبیر که گروه کثیری از مردم به آنها پیوسته‌اند به خیابانهای اطراف کشیده شده است. هزاران تن در خیابان حافظ و اطراف آن با شعارهای ”کشته ندادیم که سازش کنیم رهبر قاتل را ستایش کنیم”، ”مرگ بر دیکتاتور”، ”مرگ بر دروغگو”، ”نترسید نترسید ما همه با هم هستیم”، ”مرگ بر این ولایت – این همه سال جنایت”، «ننگ ما، ننگ ما، رهبر الدنگ ما»، ”به من نگو فتنه‌گر فتنه تویی ستمگر”، ”۱۵۰۰نفر کشته آبان ماست”، ”سلیمانی قاتله رهبرش هم قاتله” دست به اعتراض زده‌اند.

نیروهای سرکوبگر به تظاهر کنندگان حمله کرده و گاز اشک‌آور شلیک کرده و درهای دانشگاه را به روی دانشجویانی که هنوز در دانشگاه بودند بستند. دانشجویان دختر به مقابله با یگان ویژه پرداخته و با شعارهای بی‌شرف بی‌شرف به آنها تهاجم کردند. تظاهر کنندگان هم‌چنین تصاویر منحوس پاسدار جنایتکار قاسم سلیمانی را پاره کردند.

همزمان گروه کثیری از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف دست به تظاهرات زدند. آنها شعار می‌دهند ”مرگ بر خامنه‌ای” ”خامنه‌ای قاتله ولایتش باطله”، ”مرگ براصل ولایت فقیه”، ”اصلاح طلب اصول‌گرا دیگه تمومه ماجرا”، ”فرمانده کل قوا استعفا استعفا”، ”سپاه جنایت می‌کند، رهبر حمایت می‌کند”، ”دشمن ما همین‌جاست دروغ می‌گن آمریکاست” ”می‌کشم می‌کشم آن‌که برادرم کشت”، ”خامنه‌ای حیا کن مملکتو رها کن” و ”ننگ ما ننگ ما – رهبر الدنگ ما”. نیروهای سرکوبگر در وحشت از پیوستن مردم به دانشجویان درهای دانشگاه شریف را بستند که دانشجویان به خیابان‌ها سرازیر نشوند.

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، به دانشجویان و مردم بپا خاسته درود فرستاد و عموم مردم و جوانان را به حمایت و همبستگی با آنان فراخواند و از جامعه بین‌المللی خواهان محاکمه و مجازات مسئولان جنایت بزرگ سرنگون کردن هواپیمای مسافری شد. مقصر اصلی خامنه‌ای فرمانده کل قوا، روحانی رئیس‌جمهور و سرکردگان سپاه پاسداران است.