۱۷شرکت و ۸مقام ارشد رژیم آخوندی تحریم شدند – تحریم‌های جدید آمریکا علیه رژیم آخوندی

  • 1398/10/20

استیو منوچین و مایک پمپئو وزرای خزانه داری و خارجه آ«ریکا

استیو منوچین و مایک پمپئو وزرای خزانه داری و خارجه آ«ریکا

امروز کنفرانس مطبوعاتی مایک پمپئو وزیر خارجه و استیو منوچین  وزیر خزانه داری آمریکا برای اعلام تحریم های جدید علیه رژیم ایران برگزار شد. در این کنفرانس مطبوعاتی ۱۷ تحریم مشخص علیه بزرگترین تولید کنندگان فولاد و آهن ایران و یک کشتی که در جابجایی تولیدات به کار گرفته می‌شود اعلام شد. علاوه بر این  ۸ مقام ارشد رژیم ایران که فعالیت‌های بی‌ثبات کننده رژیم را هدایت کرده  و در حمله بالستیکی روز سه‌شنبه شرکت داشتند، تحریم شدند. اسامی این ۸تن عبارتست از: 

پاسدار محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

آخوند علی اصغر حجازی از دفتر خامنه‌ای

پاسدار محمدرضا نقدی معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران

پاسدار علی عبداللهی هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح

پاسدار محمدرضا آشتیانی جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

محسن قمی معاون ارتباطات بین‌المللی دفتر خامنه‌ای

پاسدار شمخانی دبیر شورای عالی امنیت رژیم

غلامرضا سلیمانی سرکرده بسیج ضدمردمی به‌خاطر مشارکت در قتل‌عام ۱۵۰۰تن از قیام‌کنندگان تحریم شدند.

همچنین دولت آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ۱۷شرکت که در سرکوب و تروریسم و جنگ‌افروزی رژیم دست داشتند اعمال کرد.

استیون منوچین گفت:‌ دونالد ترامپ یک فرمان اجرایی صادر می‌کند که شامال تحریم‌های اضافی بر هر کسی است که با رژیم ایران تجارت می‌کند.

منوچین افزود: ما هفده تحریم مشخص را علیه بزرگترین تولیدکننده فولاد و آهن رژیم ایران اعمال می‌کنیم و سه کشتی را نیز که مشغول حمل‌ و نقل این اقلام هستند تحریم کردیم. این تحریم‌ها رژیم ایران و سپاه پاسداران را از میلیون ها دلار درآمد محروم می‌کند.

ما علیه ۸مقام ارشد رژیم ایران که فعالیت‌های بی‌ثبات کننده و حملات موشکی بالستیک را انجام دادند تحریم‌های جدید اعمال کردیم. تحریم‌های امروز بخشی است از تعهد ما برای متوقف کردن فعالیت‌های تروریستی رژیم ایران در سراسر جهان است.

مایک پمپئو گفت:‌ هم‌چنان که استیون منوچین گفت ۸مقام ارشد رژیم ایران که مسئول اقدامات خشونت‌آمیز در خارج و در داخل کشور بودند تحریم شدند. اینها هم‌چنین حلقه‌های داخلی امنیتی رژیم هستند از جمله دبیر شورای عالی امنیت رژیم ایران و همین‌طور فرمانده نیروی بسیج. اینها نیروی سرکوبگر رژیم ایران هستند که طی یکی دو ماه گذشته تقریباً ۱۵۰۰ایرانی را کشتند. این تحریم‌ها هم‌چنین بقیه مقامات ارشد رژیم ایران از جمله کسانی که نزدیک به خامنه‌ای هستند و نقشه‌های تروریستی وی را در سراسر جهان و خاورمیانه به پیش می‌برند. کارزار ما شامل بخشهای دیپلماتیک و اقتصادی رژیم ایران است و جلوی دستیابی رژیم به میلیاردها دلار درآمدی که برای فعالیت‌های مخربش در منطقه و جهان نیاز دارد را می‌گیرد.. ما با تحریم هایمان ۸۰درصد از درآمد نفتی ایران را از آن گرفتیم. رژیم ایران هم‌چنین به ۹۰درصد ذخایر ارزی خارجیش دسترسی ندارد.

اسامی شرکتهای تحریم شده عبارتند از:

آلومینیوم المهدی، شرکت آهن و استیل افرا، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، شرکت استیل، شرکت فولاد مبارکه، شرکت فولاد اصفهان، شرکت صنعتی معدنی گلگهر، شرکت دریایی هنگیاون چین، شرکت فولاد هرمزگان، شرکت فولاد آلیاژی ایران، شرکت آلومینیوم ایران، شرکت فولاد و آهن غدیر، شرکت خلاق تدبیر پارس