رویترز: رژیم ایران در موشک‌پرانی، به‌طور عمدی از تلفات نظامی آمریکا اجتناب کرده است

  • 1398/10/19

موشک پرانی رژیم آخوندی

موشک پرانی رژیم آخوندی

فضیحت موشک‌پرانی رژیم آخوندی که با باد و بلوف و دود و دم و گرد و خاک بسیار، اما بی‌بخار و بی‌اثر و بدون هیچ‌گونه تلفات و خساراتی به نیروهای آمریکایی انجام شد، با گذشت زمان بیش‌از‌پیش بالا می‌گیرد.

 هم‌چنان که سخنگوی مجاهدین گفت کوه دود و دم رژیم سوسک زایید! و کاملاً آشکار بود که خامنه‌ای مثل سگ می‌ترسد.

یک روز پس از حمله موشکی رژیم خبرگزاری رویترز با عنوان «رژیم ایران در حملات به نیروهای آمریکایی در عراق عمداً خطا شلیک کرده است»‌ نوشت: «آمریکا و منابع دولتی اروپایی که با ارزیابیهای اطلاعاتی آشنایی دارند، معتقدند رژیم ایران هنگام حملات موشکی تلافی‌جویانه به پایگاههای سربازان آمریکایی در عراق، به‌طور عمدی از تلفات نظامی آمریکا اجتناب کرده است.

این منابع به خبرگزاری رویتر گفتند: گمان می‌رود روز چهارشنبه، نیروهای رژیم ایران این حملات را طوری هدفگیری کرده بودند تا در عین‌حال که هنوز پیام به‌اصطلاح عزم رژیم ایران را در پاسخ به‌قتل قاسم سلیمانی می‌دهند، نیروهای آمریکایی را مورد اصابت قرار ندهند و از تشدید بحران خارج از کنترل جلوگیری کنند…

رویترز افزود: به‌گفته سه منبع، گمان می‌رود رژیم ایران سعی داشت برای به حداقل رساندن تلفات و به‌ویژه برای جلوگیری از کشتن آمریکایی‌ها، به قسمتهای خاصی از پایگاهها حمله کند. آنها گفتند این ارزیابی شامل برخی اطلاعات از داخل ایران است که ماهیت طرح حمله را تأیید می‌کند.

یکی از منابع آمریکایی به رویتر گفت: «آنها می‌خواستند پاسخ دهند اما تقریباً با اطمینان از عدم تشدید تنش».

خامنه‌ای، نه تنها در واکنش ترسان خود از پیامدهای هر گونه تلفاتی وحشت داشت، بلکه بلافاصله بعد از موشک‌پرانی، جواد ظریف را به صحنه فرستاد تا رسما اعلام کند: حمله انجام شد و تمام شد. ما به‌دنبال افزایش تنش یا جنگ نیستیم!

درباره آثار موشک‌پرانی رژیم محمد الهاشمی تحلیلگر سیاسی در گفتگو با تلویزیون الحدث گفت: تعدادی از ۵موشکهای شلیک شده که در اربیل به دست آمدند هیچ حفره‌ای ایجاد نکرده‌اند. این موشکها بدون مواد منفجره بودند و به‌نظر می‌رسد کلاهک انفجاری خالی بوده است. در آنها مواد منفجره‌ای وجود ندارد. هم‌چنین موشک‌هایی که در شرق هیت فرود آمدند خالی از مواد منفجره بودند.

تکیه رژیم ایران بر پروپاگاندا و تبلیغات است. ساعت ۲صبح اعلام کردند ما ۸۰آمریکایی را کشتیم و چند صد تن را مجروح کردیم. آنها از آرشیو قدیمی خود کلیپ پرتاب موشک از همان مکان یعنی از کرمانشاه را که به سوی مناطق شرق سوریه پرتاب کرده بودند نشان دادند. این پنج موشک از نوع ذوالفقار و فاتح بودند که به شرق سوریه پرتاب شده بودند. این نشان می‌دهد آنها آماده‌سازیهای این حیله و فریب را انجام می‌دادند.

دکتر کفاح محمود مفسر تلویزیون الحدث گفت:‌ «وقتی که آثار دو فروند از موشک‌هایی را که به پایگاههای ائتلاف بین‌المللی در کردستان شلیک شده بود بررسی کردیم دریافتیم که این عملیات در تمامیت آن یک بادکنک تبلیغاتی نظامی بوده است.

همه شاهدان نزدیک به محل اصابت موشکها، از کردستان گرفته تا الانبار در پایگاه عین الاسد تأکید می‌کنند که مطلقاً هیچ خسارتی نبوده است و این در تناقض با آن چیزی است که دستگاه تبلیغاتی رژیم ایران ادعا می‌کند که دهها آمریکایی کشته شدند».

مارک دوبوویتس مدیر اجرایی بنیاد دفاع از دمکراسیها در واشنگتن گفت:‌ (خامنه‌ای) وقتی که سپاه پاسداران را موظف کرد موشکها را پرتاب کند، خیلی مواظب بود که اطمینان حاصل کند در این حمله آمریکایی کشته نشود. زیرا او می‌داند که ترامپ متقابلا حمله می‌کند و حمله سختی هم می‌کند.

مایک پنس معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه با سی.بی.اس نیوز گفت: ایالات متحده به اطلاعات طبقه‌بندی شده دست یافته که رژیم ایران در پیام‌هایی به گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به خود از آنها خواسته تا علیه اهداف آمریکایی اقدام نکنند. و قاسم سلیمانی را فردی شرور و قاتل معرفی کرد.

از سوی دیگر جواد الطلیباوی، از سرکرده‌های عصائب گفت:‌ تأکید می‌کنم همه گروه‌های حشدالشعبی هیچ‌گونه ارتباطی با حملات راکتی به منطقه سبز بغداد و دیگر مناطق ندارند.. از زمان کشته شدن فرماندهان تاکنون، گروه‌های حشدالشعبی هیچ‌گونه فعالیت و عملیاتی نداشتند.

این سرکرده وحوش رژیم استفاده از موشک کاتیوشا توسط این گروهها را رد کرد و افزود: گروه‌های حشدالشعبی از راکتهای کاتیوشا صرف‌نظر کرده‌اند چرا که بی‌فایده است.

در حالیکه با گذشت زمان فضیحت موشک‌پرانی تبلیغاتی رژیم به فاصله یک روز اینچنین برملا می‌شود، مضحک‌تر از همه حرفهای سرکرده بریده سپاه ولایت پاسدار محسن رضایی به‌عنوان دبیر مصلحت نظام است که مدعی شد: تا چند ساعت دیگر آمار تلفات انسانی و انهدام تجهیزات بسیار مدرن و میلیاردی که به آمریکا وارد شده اعلام خواهد شد.

پاسدار محسن رضایی دبیر تشخیص مصلحت نظام روز ۱۸دی ۹۸ گفت:

«تبریک عرض می‌کنم این انتقام سخت برادران عزیزم در سپاه و این به‌معنای آن است که اقتدار آمریکا موشک‌باران شده که انشاءالله به‌زودی آمار تلفات هم تجهیزات بسیار مدرن و میلیاردی و هم تلفات انسانی که به آنها وارد شده اعلام خواهد شد.

ما خودمان تا چند ساعت آینده اعلام خواهیم کرد به‌محض این‌که اطلاعات دقیقی را از داخل آنجا به دست بیاوریم اعلام می‌کنیم که تلفات آنجا چطور خواهد بود.

مسأله دیگری که می‌خواستم بگویم این بود که ما ابتدا انتقام گرفتیم بعد با برادرمان قاسم سلیمانی خداحافظی کردیم [زار زدن پاسدار رضایی] و او را دفن کردیم».

مجری: آقای دکتر به‌نظر شما از فرماندهان با تجربه نظامی هستید آیا عملیات شب گذشته ادامه‌دار خواهد بود از طرف جمهوری اسلامی یا حتی محور مقاومت؟

پاسدار محسن رضایی:« این را فعلاً ما هیچ چیزی نمی‌گوییم!».

آش فضیحت موشک‌پرانی سپاه خامنه‌ای آن قدر شور شده که تلویزیون حکومتی نیز اذعان می‌کنند که مردم آن را به تمسخر گرفته و می‌گویند اصلاً تلفاتی نبوده.

تلویزیون رژیم ۱۸دی۹۸:

«حمزه پاریاب کارشناس و تحلیلگر حوزه مسائل دفاعی: این تلفات چی شد؟ ببینید آمریکایی‌ها ما که دقت موشکهایمان مشخص بود قدرت موشکهایمان هم تا یک حد زیادی مشخص شد آمریکایی‌ها الآن آمدند اون گلدن تایمی که وجود داشته یعنی امروز را خریدند».

مجری:‌ مردم به شوخی می‌گویند اصلاً تلفات نبوده یک دو سه نفری هم زائیده شدند ظاهراً.

حمزه پاریاب: «دارند سعی می‌کنند توپ را به زمین ما بیندازند که باعث بشود احساس بکنیم که ما باید پاسخگوی این باشیم که چقدر تلفات داشت در حالی‌که اگر آمریکا ادعا می‌کند بیاید این کار را انجام بدهد این بالاخره یکی از اون مواردی بود که حتماً باید اشاره می‌شد».