ازدحام سازی مصنوعی در کرمان با صدها کشته و مجروح

  • 1398/10/17

صدها کشته و مجروح در کرمان

صدها کشته و مجروح در کرمان

صحنه‌سازیها و معرکهٔ چرخاندن جسد سردژخیم قاسم سلیمانی در کرمان و تلاشهای بی‌دنده و ترمز آخوندی برای ازدحام‌سازی مصنوعی با وارد کردن گله‌های پاسدار و بسیجی و لباس‌شخصی از استانهای مجاور، به فضیحت بزرگی منجر شد و به گزارش منابع رژیم، بیش از ۵۰کشته و ۲۰۰مجروح بر جای گذاشت. مراسم دفن بقایای جسد سرجلاد را مختل کرد و به گور سپردن او را به تعویق انداخت. کلیپهایی که از وخامت وضعیت کشته‌شدگان و مجروحان بر روی اینترنت گذاشته شده بسیار دلخراش است.

به گزارش شاهدان عینی انتخاب عمدی مسیرهای تنگ و یکطرفه و بدون خروجی برای تلنبار کردن جمعیت و فیلمبرداری و ادعای ازدحام، و هم‌چنین ساختن عجولانه داربستها با انواع سرهم‌بندی برای صحنه‌سازی و سرعت حرکت خودروها باعث انواع تصادفات و حوادث شده و رژیم عمداً از بیان وقایع و دلایل مشخص و پخش فیلمهای آن خودداری می‌کند.

گزارشهای شاهدان صحنه که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده حاکیست که داربست محل تجمع فرو ریخته و منجر به کشته شدن شمار قابل توجهی از حاضران شده است.

از سوی دیگر ترس و وحشت مستولی شده بر گله‌های بسیجی و پاسدار و لباس‌شخصی باعث شد مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری رژیم درکرمان به آرام بخشی آنها بپردازد و اعلام کند که حادثهٔ تروریستی نبوده و مردم به شایعات توجه نکنند.