وزارت‌خارجه آمریکا: قاسم سلیمانی معمار مهمترین حملات تروریستی رژیم ایران در ۲۰سال گذشته

  • 1398/10/14

وزارت خارجه آمریکا ۶۵

وزارت خارجه آمریکا ۶۵

 سه تن از مقامات ارشد وزارت‌خارجه آمریکا خبرنگاران را درباره علت به هلاکت رساندن پاسدار جنایتکار قاسم سلیمانی بریف کردند و به سؤالات خبرنگاران پاسخ دادند.

یکی از مقامات وزارت‌خارجه آمریکا گفت: قاسم سلیمانی معمار مهمترین حملات تروریستی رژیم ایران در طی ۲۰سال گذشته است. او فقط ۶۰۸آمریکایی را در عراق کشته است. بنابراین، هنگامی که ما شاهد اطلاعات گسترده و بسیار قابل اطمینانی هستیم که وی در حال زمینه چینی برای حملات قریب‌الوقوع علیه ایالات متحده است، رئیس‌جمهور به‌عنوان فرمانده کل وظیفه دارد که قاطعانه عمل کند.

این اقدام قاطع برای یک سال و نیم در حال بررسی بوده است، از ۱۱سپتامبر سال ۲۰۱۸، هنگامی که کاخ‌سفید بیانیه‌یی را صادر کرد و در آنجا گفته شد ما قصد داریم رژیم ایران را از توهم حملات قابل انکار محروم کنیم.

وی افزود: نمی‌خواهیم تمایزی غلط بین رژیم ایران و نیروهای نیابتی آن قائل شویم. اگر رژیم ایران یا نیروهای نیابتی آن به منافع یا پرسنل آمریکایی حمله کنند، اقدام قاطع وجود خواهد داشت. وزیر امور خارجه پمپئو در ۱۳دسامبر این را اعلام کرد. ما این را به میزان بیشماری تکرار کرده‌ایم. رژیم ایران حرف ما را باور نکرد و این رژیم با شرایط تهدید مواجه شد.

بنابراین شرایطی برای انجام یک اقدام قاطع فراهم شد تا یک تروریست بسیار، بسیار مؤثر در قلب خاورمیانه از بین برود و جان صدها آمریکایی نجات یابد…

یکی دیگر از مقامات ارشد وزارت‌خارجه آمریکا درباره پاسدار تروریست قاسم سلیمانی گفت: او تحت تحریم مسافرتی سازمان ملل قرار دارد، بنابراین شاید اولین سؤال این باشد که چرا یک تروریست تعیین شده توسط شورای امنیت سازمان ملل در خارج از ایران است؟

وی افزود: آنها در ۲۹دسامبر ما را تهدید کردند، بنابراین آنچه آنها می‌گویند علناً با هر آنچه ما در اطلاعات می‌دیدیم مطابقت دارد. او در منطقه سفر می‌کرد. او به‌منظور خاصی برای برنامه‌ریزی حمله‌های متعدد علیه آمریکاییها و امکانات در آنجاست، به همین دلیل است که او را ابومهدی مهندس می‌بینید. چرا او در خودروی مهندس است؟

یکی دیگر از مقامات وزارت‌خارجه آمریکا گفت: ما با زبانی صحبت می‌کنیم که رژیم آن را می‌فهمد.

رژیم ایران با دیدگاه افراطی درصدد تسلط بر خاورمیانه و فراتر از آن است. این یک رژیم دزدسالار مذهبی است. به مردم ایران، عراق و لبنان نگاه کنید، همه همزمان الگوی رژیم ایران را رد می‌کنند. وی اخیراً ۱۵۰۰نفر از مردم ایران را کشته است، بسیاری از مردم ایران برای سلیمانی اشک نخواهند ریخت.

سپاه و نیروی قدس به سرکوب در داخل ایران مشهور هستند. مردم ایران از سپاه و از نیروی قدس متنفر هستند، و من انتظار دارم که شما شاهد اعتراض های بیشتر در ایران باشید…