رئیس جمهور آمریکا: جنایات قاسم سلیمانی برای همیشه متوقف شد

  • 1398/10/14

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا

رئیس‌جمهور آمریکا شب گذشته در فلوریدا درباره هلاکت قاسم سلیمانی سرکرده نیروی تروریستی قدس سپاه پاسداران گفت: «ارتش آمریکا، کار رهبر دار و دسته تروریستهایی را تمام کرد که مسئول جراحات شدید و کشتار هزاران هزار نفر و لااقل صدها و صدها آمریکایی بود. اینک قاسم سلیمانی به‌هلاکت رسیده و اقدامات خونبار او برای همیشه به‌پایان رسیده است».

دونالد ترامپ افزود: قاسم سلیمانی در حال طراحی حملاتی علیه آمریکایی‌ها بود. اینک جنایات او برای همیشه متوقف شده‌اند. قاسم سلیمانی در حال طراحی یک حمله بسیار اساسی بود و ما گیرش انداختیم.

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه گفت: سپاه پاسداران و نیروی قدس بی‌رحم آن سال‌ها تحت رهبری سلیمانی صدها تن از نیروهای نظامی و نیز غیرنظامیان آمریکایی را هدف قرار داده و زخمی کرده یا کشته است. حملات اخیر به اهداف ایالات متحده در عراق، از جمله حملات راکتی که یک آمریکایی را کشته و چهار آمریکایی دیگر را به‌شدت زخمی کرد، تحت هدایت سلیمانی انجام گرفت. سلیمانی شیفتگی بیمارگونه‌ای نسبت به مرگ انسانهای بیگناه داشت و در نقشه‌های تروریستی در فواصل بسیار دور، حتی در دهلی‌نو و لندن نیز مشارکت کرده بود.

دونالد ترامپ تصریح کرد: سلیمانی در ۲۰سال گذشته برای بی‌ثبات کردن خاورمیانه مرتکب اعمال تروریستی و وحشیانه‌ای شده است. کاری که ایالات متحده دیروز انجام داد می‌بایست مدتها پیش انجام می‌شد.. سلیمانی به‌تازگی در ایران – جایی که بیش از هزار غیرنظامی بی‌گناه توسط دولت خود شکنجه و کشته شدند – سرکوب وحشیانه معترضان را هدایت کرد.

تجاوزگری رژیم ایران در منطقه، از جمله استفاده از جنگجویان نیابتی برای برهم‌ زدن ثبات همسایگانش، باید هم‌اینک و بی‌درنگ پایان یابد. آینده متعلق به مردم ایران است؛ همانها که به‌دنبال همزیستی و همکاری مسالمت‌آمیز هستند، نه جنگ‌سالاران تروریستی که ملت‌شان را غارت می‌کنند تا به تأمین مالی خون و خون‌ریزی در خارج از کشور بپردازند.