آمریکا گروه شبه‌نظامی عصائب را در لیست تروریستی قرار داد

  • 1398/10/13

وزارت خارجه آمریکا

وزارت خارجه آمریکا

وزارت‌خارجه آمریکا امروز جمعه ۱۳دی۹۸ گروه شبه‌نظامی وابسته به رژیم آخوندی بهمراه قیس و لیث خزعلی را در لیست تروریستی قرار داد.

سایت وزارت‌خارجه آمریکا درباره درج این گروه در لیست تروریستی آمریکا نوشت: وزیر خارجه مایک پمپئو قصد خود برای لیست‌گذاری گروه شبه‌نظامی عصائب به‌عنوان یک سازمان تروریستی خارجی (FTO) بر اساس بخش ۲۱۹قانون مهاجرت و تابعیت را اعلام کرد.

علاوه بر این مایک پمپئو گروه عصائب و دو سرکرده آن برادران قیس و لیث الخزعلی را مطابق بخش ۱ (A)(ii)(a) فرمان اجرایی ۱۳۲۲۴و اصلاحات آن در فرمان اجرایی ۱۳۸۸۵در فهرست تروریستهای جهانی به‌طور ویژه نامگذاری شده درج کرد.

وزیر خارجه آمریکا گفت، «عصائب و رهبران آن نیروهای نیابتی خشونت‌آمیز رژیم ایران هستند. آنها با اقدام به‌نمایندگی از اربابانشان در تهران از خشونت و ترور استفاده می‌کنند تا تلاشهای رژیم ایران برای تضعیف حق حاکمیت عراق را پیش ببرند.»

گروه عصائب به‌صورت گسترده‌ای توسط نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تأمین مالی شده و آموزش داده می‌شود. نیروی قدس نهادی است که بخشی از لیست‌گذاری سپاه پاسداران به‌عنوان یک سازمان تروریستی خارجی (FTO) در آوریل ۲۰۱۹بود.