دونالد ترامپ: ایران بهای سنگینی خواهد پرداخت؛ این هشدار نیست، تهدید است

  • 1398/10/11

دونالد ترامپ

دونالد ترامپ

رئیس‌جمهور آمریکا، روز سه‌شنبه ۱۰ دیماه در واکنش نسبت به حمله به سفارت آمریکا در بغداد گفت، رژیم ایران بهای سنگینی خواهد پرداخت.

دونالد ترامپ در توئیت خود نوشت: ایران به‌طور کامل مسئولیت جانهای از دست رفته یا خسارات وارده به هر یک از ساختمانهای ما را به عهده خواهد داشت. آنها بهای سنگینی خواهند پرداخت. این هشدار نیست؛ تهدید است.

ترامپ هم‌چنین در یک پیام توئیتری دیگر در روز سه‌شنبه رژیم ایران را متهم کرد که طراح و سازمان‌دهنده حمله به سفارت کشورش در بغداد، پایتخت عراق، است.

وی در ادامه این پیام تأکید می‌کند که مسئولیت کامل این رخداد، برعهده تهران است.

رئیس‌جمهور آمریکا در توئیت خود به حمله موشکی نیروهای نیابتی رژیم ایران به پایگاه آمریکا در عراق اشاره کرد و نوشت: «ایران یک پیمانکار آمریکایی را کشت و بسیاری را زخمی و مجروح کرد. ما با قدرت پاسخ دادیم و همیشه هم خواهیم داد. حالا ایران حمله به سفارت آمریکا در عراق را ترتیب داده است. مسئولیت کاملاً برعهده آنهاست.»

رژیم ایران مثل همیشه نقش خود در این حمله تروریستی را رد کرد و علی ربیعی، سخنگوی دولت روحانی گفت: «ما هر گونه نقش‌آفرینی در حمله به نیروهای آمریکایی را قویاً تکذیب می‌کنیم. این ادعای بدون مدرک آمریکا نمی‌تواند توجیهی برای بمباران و کشتار مردم برخلاف قوانین بین‌المللی باشد.»