برایان هوک: رژیم ایران با بدترین بحران مالی تاریخ چهل ساله خود و بدترین ناآرامی‌های سیاسی رو‌به‌رو است

  • 1398/10/10

برایان هوک، از مدیران ارشد وزارت خاجه آمریکا

برایان هوک، از مدیران ارشد وزارت خاجه آمریکا

برایان هوک در مصاحبه‌یی با صدای آمریکا گفت:‌ «رژیم ایران با بدترین بحران مالی تاریخ چهل ساله خود و نیز بدترین ناآرامی‌های سیاسی چهل سال گذشته رو‌به‌رو است. رژیم ایران و نیروهای نیابتی آن از لحاظ مالی ضعیف‌تر شده‌اند. آنها با کسری بودجه عظیمی رو‌به‌رو هستند و وقتی بودجه سال آینده منتشر شود، وضعیت از این هم بدتر خواهد شد. بنابراین، رژیم ایران می‌داند که وضعیتش تحت کارزار فشار حداکثری که ما اعمال کرده‌ایم ناپایدار است و آنها از بابت این حجم عظیم انزوای سیاسی و فشار اقتصادی که ما اعمال کرده‌ایم به‌شدت هراسانند.»

 آخوند روحانی روز سه‌شنبه ۱۰دیماه خبر داد که در سال‌های ۹۷ و ۹۸، تحریم‌های آمریکا مانع ورود ۲۰۰ میلیارد دلار به ایران شده است.

به گزارش خبرگزاری حکومتی ایسنا، روحانی گفت: این ۲۰۰ میلیارد دلار شامل پول فروش نفت و همچنین اعتبار خارجی به میزان صدمیلیارد دلار بوده است.

برایان هوک در خصوص بمباران مواضع مزدوران رژیم ایران در شهر قائم عراق گفت: «ما بر این باوریم که حملات دیروز یک پیام بازدارندگی بسیار نیرومندانه را به رژیم ایران فرستاد. این نشان می‌دهد که ما حمله به پایگاههای محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق را بر نمی‌تابیم.»