اعتراف روزنامه حکومتی به قطع بازوهای رژیم در عراق توسط آمریکا و سخت شدن شرایط

  • 1398/10/10

حمله آمریکا به مواضع کتائب حزب‌الشیطان وابسته به نیروی تروریستی قدس

حمله آمریکا به مواضع کتائب حزب‌الشیطان وابسته به نیروی تروریستی قدس

روزنامه حکومتی جهان صنعت درباره حمله آمریکا به مواضع کتائب حزب‌الشیطان وابسته به نیروی تروریستی قدس نوشت: «آمریکا در حملات (به مواضع حشدالشعبی) یک منطقه استراتژیک را هدف قرار داده است. منطقه‌یی در مرز سوریه که بر اساس تحلیل آنها حلقه وصل جمهوری اسلامی از طریق سوریه است و مسیر ارسال سلاح به حزب‌الله لبنان را هموار می‌کند».

این منبع حکومتی افزود: «حشدالشعبی یکی از اهداف اصلی معترضان است… معترضان در این کشور حشدالشعبی را بخشی از حکومت دانسته و خواهان کاهش قدرت آن هستند. طبیعتاًً این حملات در این مقطع زمانی به نفع آمریکایی‌هاست که هم‌سو با مردم عراق یکی از نهادهای این کشور را می‌زند. آمریکایی‌ها به‌دنبال قطع بازوهای ایران در عراق هستند و… قطعاً از این پس شرایط برای ایران سخت خواهد شد».

به‌دنبال حمله آمریکا به مواضع کتائب حزب‌الشیطان وابسته به نیروی تروریستی قدس و تهدید حشدالشعبی و سپاه پاسداران به حمله به منافع آمریکا، یک کارشناس حکومتی هشدار داد: با توجه به این‌که نخست‌وزیر و رئیس‌جمهور عراق از این حمله باخبر بوده‌اند، جمهوری اسلامی نباید توجهی به اظهارات (حشدالشعبی و گردانهای وابسته به آن) در راستای تشدید درگیریها از خود نشان دهد. در حال حاضر (نظام) موقعیت حساسی در منطقه دارد… اگر (نظام) به‌طور مستقیم وارد این ماجرا شود از جهتی به نفع معترضان عراقی که ماه‌هاست در خیابان‌ها حضور دارند، تمام می‌شود و سمت و سوی اعتراضات رو به فزونی خواهد گذاشت.

وی افزود: به مقامات نظام توصیه می‌شود سیاست خویشتنداری را پیشه کنند و وارد یک بازی ناخواسته‌ای نشویم که کاملاً به ضرر (ما) تمام خواهد شد.