هشدار آمریکا به مزدوران رژیم ایران در عراق: اقدامات دفاعی بیشتر در صورت لزوم

  • 1398/10/09

وزرای خارجه، دفاع و رئیس ستاد ارتش آمریکا

وزرای خارجه، دفاع و رئیس ستاد ارتش آمریکا

در پی بمباران مقر مزدوران رژیم ایران در عراق موسوم به کتائب حزب‌الله وزرای خارجه و دفاع آمریکا و رئیس ستاد این کشور با برگزاری کنفرانس مطبوعاتی بر لزوم واکنش‌های دفاعی بیشتر در صورت لزوم تأکید کردند.

مایک پمپئو در این زمینه گفت: ما در قبال اقدامات جمهوری اسلامی ایران که جان مردان و زنان آمریکایی را با خطر روبه‌رو می‌کند، بی‌تفاوت نخواهیم ماند.
وزیر دفاع آمریکا افزود: حملات در عراق موفق بودند ولی به ترامپ اطلاع داده شده که در صورت لزوم ممکن است اقدامات نظامی بیشتری انجام دهند.
مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا گفت: می‌خواهم این را هم بیافزایم که ما برای دفاع از خود و جلوگیری از رفتارهای سوء از طرف شبه‌نظامیان یا از طرف ایران، در صورت لزوم اقدامات بیشتری را پی خواهیم گرفت.

خبرگزاری رویترز نوشت: ترامپ توسط دستیاران ارشدش در مورد حملات هوایی «موفقیت‌آمیز» در عراق و سوریه بریف شد.

رویترز نوشت: مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا گفت، پرزیدنت دونالد ترامپ روز یکشنبه توسط مشاوران ارشد امنیت ملی خود در مورد حملات هوایی آمریکا علیه گروهی در عراق و سوریه که به‌گفته مقامات آمریکایی تحت حمایت رژیم ایران می‌باشد، بریف شد.

پمپئو بعد از اطلاع‌رسانی که در باشگاه مار آ لاگو در پالم بیچ فلوریدا به خبرنگاران گفت: ”ما منتظر نخواهیم مان که رژیم ایران دست به اقداماتی بزند و مردان و زنان آمریکایی را به خطر یباندازد“.

مارک اسپر گفت حملات موفقیت‌آمیز بوده و مقامات گزینه‌های دیگری را با ترامپ مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش العربیه در جریان بمباران آمریکا در عراق ۴۱تن از نیروهای رژیم ایران و ۲۵تن از اعضای شبه‌نظامیان وابسته به این رژیم کشته شدند.

نیویورک تایمز:‌ وزارت دفاع آمریکا به ۵هدف در عراق و سوریه که تحت کنترل یک گروه شبه‌نظامی مورد حمایت رژیم ایران هستند، حمله کرد.
حملات هوایی پنتاگون توسط جنگنده‌های اف-۱۵، صورت گرفت و شامل 3محل در عراق و 2محل در سوریه بود که همگی تحت کنترل شبه‌نظامیان کتائب حزب‌الله بودند.

العربیه الحدث نوشت: ابو علی مدنیه از سرکردگان کتائب حزب‌الله از جمله کشته‌شدگان در بمباران است

سناتور تام کاتن گفت:‌ حملات روز یکشنبه علیه گروه‌های تحت حمایت رژیم ایران در عراق و سوریه پاسخی موجه به‌ کشته شدن یک آمریکایی و زخمی شدن چندین عضو نیروهای آمریکایی و عراقی است. تهران باید از حمله به‌ آمریکایی‌ها دست بکشد یا با عواقب بدتری روبه‌رو شود.
بحرین حمایت خود را از حملات آمریکا به شبه‌نظامیان کتائب حزب‌الله وابسته به رژیم ایران اعلام کرد.

سناتور لیندزی گراهام از حملات آمریکا به نیروهای نیابتی رژیم ایران در عراق تشکر کرد.

لیندزی گراهام در پیامی نوشت: خیلی خوشحالم که دیدم آمریکا حمله متقابلی به نیروهای نیابتی رژیم ایران در واکنش به حمله به سربازان آمریکایی در عراق انجام داد. تنها زبانی که رژیم ایران می‌فهمد زبان زور است.

من از دولت ترامپ بابت حسابرسی از خامنه‌ای به‌خاطر اقدامات در عراق و سوریه تشکر فراوان دارم.

پیتربرگن از سی.ان.ان گفت: این اقدام نظامی در رابطه با تعلل قبلی دولت ترامپ در حمله به اهداف رژیم ایران حاکی از یک دکترین نو توسط ترامپ است که در چه شرایطی دستور حمله نظامی می‌دهد.

مارک دوبوویتز رئیس بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها در واشنگتن: باید حمله به‌ نیروهای نیابتی رژیم ایران زودتر انجام می‌شد. اگر رژیم ایران تصمیم به تشدید تنش بگیرد، ترامپ باید آماده انجام کار بیشتری باشد.