اعتراضات اجتماعی آتش زیر خاکستر است

  • 1398/10/08

قیام سراسری ایران

قیام سراسری ایران

سایت حکومتی بهار نیوز روز ۷دی در مطلبی به‌نقل از یک باند حکومتی به اسم «مجمع‌ ایثارگران»و در اشاره به قیام اخیر نوشت: «بدون توجه به ریشه‌ها و از بین بردن زیرساخت بروز اعتراضات اجتماعی، این قصه آتش زیر خاکستری است که هم‌چنان ادامه دارد و با کبریتی دیگر شعله‌ورتر خواهد شد..

آمارها هر چه باشد این واقعیت را نمی­‌توان انکار کرد که جمعی از هموطنان ما اعم از معترضان و مردم عادی و نیروهای امنیتی در این ماجرای تلخ جان خود را از دست داده­‌اند و خانواده­‌هایی عزادار عزیزان خود هستند.

هم‌چنین جمعیتی زخمی و زندانی شده‌­اند و اموال عمومی و خصوصی فراوانی در آتش خشم معترضان یا تخریب­‌کنندگان با برنامه، سوخته و تخریب شده است… این قصه آتش زیرخاکستری است که هم‌چنان ادامه دارد و با کبریتی دیگر برافروخته‌تر و شعله‌ورتر خواهد شد… چه کسی‌می‌تواند وضعیت اقتصادی ناگوار مردم را نبیند و از آن چشم‌پوشی کند؟ انکار وضعیت جامعه از نظر اقتصادی از جمله وضعیت اشتغال، کسب درآمد و سطح رفاه غیرمنطقی است و حال و روز مردم خود گواه این واقعیت تلخ است… بروز اعتراضات اجتماعی مسالمت­‌آمیز راهی برای نشان‌ دادن مطالبات و در عین‌حال بستری برای تخلیه روانی جامعه است و حاکمان باید هوشمندانه راه آن را باز کنند تا حرکت اعتراضی مسالمت ­آمیز جایش را به حرکت­‌های اعتراضی خشونت ­آمیز ندهد».