تقاضای اقدام فوری اعضای دائم شورای امنیت برای محکوم‌ کردن خشونت رژیم ایران علیه معترضان

  • 1398/10/05

 «کلی کرفت» سفیر ایالات متحده در سازمان ملل

«کلی کرفت» سفیر ایالات متحده در سازمان ملل

در اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم ایران در ماه گذشته، بیش از ۱۵۰۰نفر توسط رژیم ایران کشته شدند که بیش از ۴۰۰نفر زنان و حدود ۲۰نفر افراد زیر ۱۸سال بودند.

در بخشی از این نامه سرگشاده درج شده در صدای آمریکا آمده است: «ما از شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهیم که با تصویب قطعنامه‌ای: اولا، اقدامات بی‌شرمانه و ظالمانه جمهوری اسلامی ایران که جنایت علیه بشریت است را محکوم و علیه آن اقدام کنند. دوما، همبستگی خود را با خواست مردم ایران برای آزادی بیان و آزادی انتخاب سیاسی اعلام کنند.»

آبان ماه گذشته مردم در شهرهای مختلف ایران تظاهرات برگزار کردند اما با سرکوب شدید توسط رژیم ایران مواجه شدند و اینترنت برای چند روز قطع شد. رویترز می‌گوید در این سرکوب توسط جمهوری اسلامی و به دستور علی خامنه‌ای حدود ۱۵۰۰نفر کشته شدند.

فعالان حقوق‌بشر از اعضای دائم شورای امنیت خواستند که با تصویب یک قطعنامه به‌عنوان «جنایت علیه بشریت»، سرکوب مردم در ایران را محکوم کند.

این نامه سرگشاده خطاب به «کلی کرفت» سفیر ایالات متحده در سازمان ملل که ریاست دوره‌ای شورای امنیت را برعهده‌ دارد و چهار عضو دائم دیگر این شورا یعنی بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین نوشته شد.

کشتارها نشانه دوران پایانی رژیم می‌باشد

خانم مریم رجوی در چهلم شهدای آبانماه گفتند همه شهیدان قیام چه آنها که در سنین نوجوانی بودند، یا آنها که مادر چند فرزند بودند یا آن‌هاکه از فرزندان مردم بسیار زحمتکش و محروم ما هستند، و در ابتدای دوران جوانی خود بودند، بله همه در یک ویژگی مشترک‌اند و آن مظلومیت آن‌هاست.
این عزیزان در روزهای قیام در مقابل هیولای سنگدلی و بی‌رحمی، بی‌دفاع و دست خالی بودند. چه بسیار سرهای پرشور و قلب‌های بی‌آلایش آنها که هدف گلوله‌های جنگی قرار گرفت. و بسیاری از آنها هنوز اجسادشان ناپیداست.
اما بگذارید تأکید کنم رژیمی که این جوانان و نوجوانان برای سرنگونی‌اش به خیابان‌ها آمده‌اند، غیرممکن است که دیگر بتواند خود را سرپا نگهدارد.
اگر خامنه‌ای و پاسداران‌اش فکر می‌کنند با پر کردن نیزارهای ماهشهر از پیکرها و خون مردم بی‌دفاع ما، می‌توانند به‌حکومت خود ادامه دهند، سخت در اشتباه‌اند.
اگر فکر می‌کنند با به خاک و ‌خون کشیدن جعفرآباد و دولت‌آباد کرمانشاه یا صدرا و معالی‌آباد شیراز یا بهبهان و مریوان می‌توانند این رژیم پوسیده را حفظ کنند، سخت در اشتباه‌اند. کشتارها نشانه دوران پایانی رژیم ضدبشری آخوندی است.
آری این قهرمانان و شهیدان سرفراز ما هستند که خامنه‌ای را به‌عنوان دستور‌دهنده اصلی این کشتار بزرگ در خیابانهای ایران به منفورترین دیکتاتور خون‌آشام این زمانه، تبدیل کردند.