ظریف: من و سلیمانی بیشترین هماهنگی را داریم و هر هفته ملاقات می‌کنیم

  • اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
  • 1398/06/11

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

جواد ظریف، وزیر خارجه حکومت آخوندی، ضمن کرنش در مقابل قاسم سلیمانی، فرمانده جنایتکار نیروی تروریستی قدس، بار دیگر بر این حقیقت اذعان کرد که وزیر خارجه و وزارت‌خارجه رژیم هیچ چیز جز سیاست‌های تروریستی و جنگ‌افروزانه رژیم را نمایندگی نمی‌کنند. ظریف گفت: «من و سردار سلیمانی هیچ وقت دوگانگی احساس نکردیم. ما بیش از ۲۰سال است که از نزدیک با یکدیگر کار می‌کنیم».

وی اضافه کرد: «من در زمان حمله آمریکا به عراق که مسئولیت نمایندگی ایران در نیویورک را برعهده داشتم و در این زمینه به دستور مقامات عالی کشور با مقامهای آمریکایی گفتگو کردم، بیشترین هماهنگی را با سردار سلیمانی داشتم… من و سردار سلیمانی بعد از آن نیز در دوران وزارتم تصمیم گرفتیم که هر زمان که هر دوی‌مان در تهران حضور داشتیم حتماً حداقل هفته‌یی یک بار یکدیگر را ملاقات کنیم و آخرین تحولات را مرور کرده و هماهنگیهای ضروری را انجام دهیم».

در ۱۴آبان ۹۷، ظریف اعلام کرده بود: «ما یک دستگاهی نیستیم که سر خود عمل کنیم… مگر می‌توانیم ما تو این کشور کاری را بکنیم بدون این‌که گزارش بدهیم؟ این‌طور نیست که ما خواسته باشیم خلاف منویات مقام معظم رهبری کاری بکنیم».

به این ترتیب هیچ ابهامی نیست که مسائل اساسی سیاست خارجی توسط سپاه پاسداران و شخص خامنه‌ای هدایت می‌شود و تا آنجا که به سیاست‌های بنیادین این رژیم یعنی سرکوب داخلی، صدور تروریسم و جنگ‌افروزی و تلاش برای دستیابی به بمب اتمی و تولید موشکهای بالستیک مربوط می‌شود، هیچ تفاوتی بین باندهای مختلف این رژیم نیست.

معامله وروابط دیپلماتیک و ملاقات با سردمداران رژیم از هر باند و جناحی هیچ مفهومی جز تقویت و امداد رساندن به سپاه پاسداران و نیروی تروریستی قدس و سوخت رساندن به ماشین ترور و جنگ‌افروزی این رژیم ندارد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۱شهریور۱۳۹۸(۲سپتامبر۲۰۱۹)