بازتاب بین‌المللی پایان معافیت از تحریم‌های نفتی رژیم ایران/ فاکس نیوز – مایک پمپئو گفت: هدف محروم کردن این رژیم یاغی از سرمایه‌هایی که چند دهه است برای بی‌ثبات کردن خاورمیانه استفاده کرده است

  • 1398/02/02

بازتات رسانه های جهان

بازتات رسانه های جهان

این خبر تکمیل می‌شود.

فاکس نیوز ۲۲آوریل۲۰۱۹

فاکس سیکس نو، ۲۲آوریل۲۰۱۹ – واشنگتن – دولت ترامپ روز دوشنبه گفت پنج کشور ژاپن و کره جنوبی و ترکیه و چین و هند، دیگر از تحریم‌های آمریکا در صورتی که از ایران نفت وارد کنند معاف نخواهند بود.

مایک پمپئو وزیر خارجه روز دوشنبه گفت پرزیدنت ترامپ تصمیم گرفت دیگر معافیتها که در دوم ماه می منقضی می‌شوند را تمدید نکند.

پمپئو گفت هدف ساده است: محروم کردن این رژیم یاغی از سرمایه‌هایی که چند دهه است برای بی‌ثبات کردن خاورمیانه استفاده کرده است و برای تشویق ایران است تا مانند یک کشور نرمال رفتار کند.

وی افزود که قبل از این‌که تحریم‌ها به اجرا در آیند ایران سالانه بیش از ۵۰میلیارد دلار درآمد داشته است.

مایک پمپئو افزود که هدف ما این بوده که کشورها را  وادار کنیم که وارد کردن نفت از ایران را به‌طور کامل متوقف کنند.

سناتور جمهوریخواه تد کروز از تگزاس پایان معافیتها برای خرید نفت ایران را تحسین کرد.

وی گفت این تصمیم آیت‌الله‌ها را از میلیاردها دلار که برای تضعیف امنیت آمریکا و متحدان ما استفاده می‌کرده و برنامه‌های موشک بالستیک را تقویت می‌کرده و تروریزم جهانی را تأمین مالی می‌کرده محروم می‌کند…

بعد از نوامبر، سه کشور از ۸کشور یعنی ایتالیا و یونان و تایوان پیشاپیش واردات نفت از ایران را متوقف کرده بودند اما سایر ۵کشور که معافیت داشتند متوقف نکرده و برای تمدید این معافیتها تلاش کرده‌اند.

یورونیوز:

عربستان سعودی: عدم تمدید معافیتهای نفتی ایران، برای ثبات بازار جهانی تلاش می‌کنیم
خالد فالح، وزیر انرژی عربستان سعودی دقایقی پس از انتشار رسمی خبر عدم تمدید معافیت‌های خرید نفت از ایران اعلام کرد که کشورش برای تضمین رسیدن نفت به مصرف‌کنندگان و برهم نخوردن توازن بازار جهانی، تلاش خواهد کرد.
عربستان همچنین اعلام کرد که با دیگر تولید کنندگان همآهنگی‌های لازم را به‌عمل خواهد آورد تا این اطمینان حاصل شود که نفت کافی به بازار عرضه خواهد شد.

سایت برایت بارت کاخ سفید برای قطع کردن صادرات نفت ایران پیشروی می‌کند

۲۲آوریل ۲۰۱۹

Breitbart

 روز دوشنبه کاخ سفید گفت به سایر کشورها اجازه خرید نفت از ایران را نمی‌دهد، اقدامی جهت تلاش برای توقف یک جریان درآمد قابل‌ توجه برای تهران – یک حرکت که می‌تواند یک میلیون بشکه در روز را از بازار خارج کند.

دولت ایالات متحده پاییز سال گذشته یک معافیت ۱۸۰روزه برای بعضی از کشورها تعریف کرد – شامل یونان، ایتالیا و تایوان – اگر برای خاتمه دادن به خرید نفت از ایران خاتمه می‌دادند. دوشنبه، کاخ سفید گفت که معافیتها دیگر تمدید نخواهد شد.

تصمیم ایالات متحده قسمتی از کمپین ماکزیمم فشار دولت علیه ایران است.

سایت برایت بارت

سایت برایت بارت

سایت رادیو ملی آمریکا – ان پی ار(NPR)

پمپئو: معافیت از تحریم‌ها برای وارد کنندگان نفت ایران تمام شد

وزیر خارجه مایک پمپئو روز دوشنبه اعلام کرد که به معافیتهای تحریم‌ها که برای کشورهایی که نفت ایران را وارد می‌کردند، شامل ژاپن و ترکیه، خاتمه می‌دهد.

سایت رادیو ملی آمریکا - ان پی آر

سایت رادیو ملی آمریکا – ان پی آر

پیام دونالد ترامپ:

پیام توئیتری دونالد ترامپ

پس از اعلام رسمی عدم تمدید معافیتهای نفتی از سوی کاخ سفید، دونالد ترامپ نیز در پیامی توئیتری نوشت: «عربستان سعودی و دیگر اعضای اوپک به تولید بیشتر نفت خواهند پرداخت تا کسری بازار را در پی تحریم کامل نفتی ایران جبران کنند. جان کری و دیگر افرادی که به او کمک کردند تا آمریکا وارد یک توافق بد هسته‌یی با ایران شود، به ایران توصیه‌های خیلی بدی کرده‌اند. آیا این نقض بزرگ قانون لوگان نیست؟»

پیام دونالد ترامپ

پیام دونالد ترامپ

تاون هال: دولت ترامپ به‌طور رسمی صادرات نفت ایران را قطع می‌کند

سایت تاون هال نوشت: دولت دونالد ترامپ گفت که آمریکا دیگر برای کشورهایی که از ایران نفت خرید می‌کردند معافیت قائل نیست. کشورهایی که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مشمول تحریم‌های آمریکا می‌شوند.

دونالد ترامپ تصمیم گرفته است که معافیت را تمدید نکند، این معافیت در اوایل ماه می‌ تاریخش تمام می‌شود. این تصمیم برای این هست که صادرات نفت ایران را به صفر برساند.

وزیر خارجه آمریکا مایک پمپئو این تغییر در وزارت‌خارجه را بیان کرد، با تأکید بر این‌که این اقدام قسمتی از کمپین فشار کلی علیه رژیم ایران است.

تاون هال

تاون هال

خبرگزاری آسوشیتدپرس:‌ آمریکا معافیت تحریم‌ها برای وارد کردن نفت ایران را تمدید نخواهد کرد

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: دولت ترامپ روز دوشنبه به پنج کشور متحد، از جمله ژاپن، کره جنوبی و ترکیه گفت که آنها دیگر از تحریم‌های آمریکا، در صورتی که به وارد کردن نفت از ایران ادامه دهند معاف نیستند.

دونالد ترامپ تصمیم گرفته است که معافیتها را وقتی تاریخ آنها در ماه می‌ تمام می‌شود، مجدد تمدید نکند.

آسوشیتدپرس.

جان بولتون: رژیم ایران باید بفهمد که باید رفتارش را تغییر دهد

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در ارتباط با تصمیم روز دوشنبه آمریکا برای پایان‌دادن به معافیت نفتی کشورها گفت: «رژیم ایران باید بفهمد که باید رفتارش را تغییر دهد یا این‌که به دادن قیمت برای رفتار بی‌ثبات کننده‌اش ادامه دهد، رفتاری که تنها به مردم ایران آسیب می‌رساند.»

John Bolton

@AmbJohnBolton

The Iranian regime should understand that it must change its behavior now or continue to pay the cost for its destabilizing behavior, which only hurts the Iranian people.

John Bolton

@AmbJohnBolton

Coupled with the recent designation of the IRGC as a Foreign Terrorist Organization, today’s announcement should make the United States’ resolve abundantly clear to Tehran. https://twitter.com/AmbJohnBolton/status/1120316004142395395 

1,199

Twitter Ads info and privacy
584 people are talking about this

جان بولتون به‌دنبال اعلام خاتمه معافیت کشورها در خرید نفت از رژیم ایران، به سه پیام توئیتری علیه رژیم ایران اقدام کرد.

  • تحت رهبری پرزیدنت [ترامپ] ما اقدامات بی‌سابقه‌یی را برای اعمال ماکزیمم فشار علیه رژیم ایران اتخاذ کرده‌ایم. ما معافیتها برای صادرات نفت از رژیم فاسد ایران را به صفر خواهیم رساند و مانع بزرگترین منبع درآمدش برای آن [رژیم ایران] می‌شویم.

  • اعلام امروز[خاتمه معافیتها] در پیوند با لیست‌گذاری سپاه پاسداران به‌عنوان یک سازمان تروریستی خارجی اراده ایالات متحده را باید به حد وفور برای تهران روشن کرده باشد.

  • رژیم ایران باید بفهمد که الآن باید رفتارش را تغییر دهد یا این‌که به دادن قیمت برای رفتار بی‌ثبات کننده‌اش ادامه دهد، رفتاری که تنها به مردم ایران آسیب می‌رساند.

توئیت مایک پمپئو: آمریکا هیچ معافیتی به واردکنندگان نفت ایران اعطا نخواهد کرد

فشار حداکثر به رژیم ایران یعنی فشار حداکثر به‌معنی واقعی کلمه. به همین دلیل آمریکا هیچ معافیتی به واردکنندگان نفت ایران اعطا نخواهد کرد. بازار نفت جهانی عرضه کافی دارد. ما اطمینان داریم که بازار نفت باثبات باقی خواهد ماند.

Secretary Pompeo

@SecPompeo

Maximum pressure on the Iranian regime means maximum pressure. That’s why the U.S. will not issue any exceptions to Iranian oil importers. The global oil market remains well-supplied. We’re confident it will remain stable as jurisdictions transition away from Iranian crude.

8,944

Twitter Ads info and privacy
4,291 people are talking about this

خبرگزاری رویترز: کاخ سفید اعلام کرد آمریکا معافیتی برای وارد کنندگان نفت ایران صادر نمی‌کند
خبرگزاری رویترز گزارش داد: دونالد ترامپ روز دوشنبه ۲ اردیبهشت تصمیم گرفت تا تمامی معافیتهای اقتصادی که برای هشت کشور صادر شده بود تا آنها بتوانند نفت ایران را بدون مواجه شدن با تحریم‌های آمریکا خریداری کنند خاتمه بدهد و در عین‌حال به بازار نفت جهانی اطمینان داد که نفت لازم تأمین باشد.
کاخ سفید گفت آمریکا و عربستان سعودی و امارات متحده عربی همراه با دوستان و متحدان ما متعهد شده‌اند نفت بازار جهانی را باندازه کافی تأمین کنند.

رویترز

واشنگتن تایمز: کاخ سفید به معافیتها برای نفت ایران اتمام می‌بخشد

واشنگتن تایمز نوشت:‌ کاخ سفید روز دوشنبه گفت که خریداران نفت ایران شامل تحریم می‌شوند و با این کار کمپین ماکزیمم فشار اقتصادی رژیم ایران را گسترش داد.

دونالد ترامپ تصمیم گرفت که آمریکا استثناها را برای خرید نفت مجدد تمدید نخواهد کرد، که قرارداد آن در ماه می‌ تمام می‌شود.

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید گفت این تصمیم با رد کردن منبع درآمد اصلی رژیم ایران برای این است که صادرات نفت ایران را به صفر برساند.

واشنگتن تایمز: کاخ سفید به معافیتها برای نفت ایران اتمام می‌بخشد

واشنگتن تایمز: کاخ سفید به معافیتها برای نفت ایران اتمام می‌بخشد

العربیه: پمپئو: صادرات نفتی ایران را به صفر خواهیم رساند

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه ۲۲آوریل در مصاحبه‌یی گفت آمریکا صادرات نفتی ایران را به صفر خواهیم رساند.
او گفت واشنگتن معافیت از تحریم‌های نفتی ایران را تمدید نمی‌کند.
وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد که واشنگتن با دوستان خود برای پر کردن خلأ ناشی از به صفر رساندن نفت ایران را در بازار پر کنند.
پومپئو گفت، ایالات متحده آمریکا جایگزین برای نفت ایران در بازارهای نفت را آماده کرده است.
وزیر خارجه آمریکا بار دیگر تأکید کرد که هدف آمریکا از اعمال این تحریم‌ها وادار کردن رژیم ایران به تغییر رفتارش در منطقه و جهان است.