نیوت گینگریچ: بله رژیم ایران یک آلترناتیو معتبر دارد

  • 1398/01/26

نیوت گینگریچ رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا

نیوت گینگریچ رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا

نیوت گینگریچ رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا، طی پیامی در حمایت از مقاله تام ریج در واشنگتن تایمز که تحت عنوان« بله، رژیم ایران یک جایگزین واقعی دارد»، منتشر شده است، نوشت:‌ بله(منهم تأیید می‌کنم که) رژیم ایران یک آلترناتیو معتبر دارد».

تام ریج اولین وزیر امنیت داخلی آمریکا در مقاله‌اش در واشنگتن تایمز، فجایع سراسری سیل را یک سند محکم در محکومیت۴۰سال سوء مدیریت رژیم آخوندی، بی‌کفایتی و غارت ثروت ملت ایران توسط رژیم آخوندها، توصیف کرد و نوشت: این رژیم، یک رژیم بی‌رحم، خشن، سرکوبگر و بی‌کفایت است. اما یک جایگزین و یک راه نو وجود دارد: شورای ملی مقاومت، به رهبری خانم مریم رجوی، که خواستار ایران آزاد و غیراتمی است که با فرهنگ و تاریخ فوق‌العاده و جمعیت پویای خود با جامعه گسترده جهانی پیوند یابد.

واشنگتن تایمز- بله رژیم ایران یک جایگزین واقعی دارد – به قلم تام ریج

«بله، رژیم ایران یک جایگزین واقعی دارد»، این، عنوان مقاله‌یی است از تام ریج اولین وزیر امنیت داخلی ایالات متحده که طی آن بر ضرورت تغییر در ایران تأکید کرده و می‌نویسد: تغییر خواهد آمد. اما این تغییر قطعاً نه از بازگشت به گذشته – سلطنتی که هیچ‌کس نمی‌تواند به‌عنوان یک دموکراسی به هیچ صورت یا شکل و فرمی به آن اشاره کند. و قطعاً نه از درون وضعیت موجود، خواهد بود. به این دلیل است که من خود را در میان یک گروه فوق‌العاده از مردان و زنان از گرایشهای مختلف اجتماعی و سیاسی در اروپا و اینجا در آمریکا قرار می‌دهم که تصمیم گرفته‌اند جایگزین مناسب برای رژیم آخوندی، شورای ملی مقاومت ایران و طرح ۱۰ماده‌ای مریم رجوی رئیس‌جمهور منتخب این شورا را بپذیرند.

تام ریج سپس به لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران توسط وزارت‌خارجه دولت ترامپ و این‌که قبلاً و به ناحق مجاهدین را در این لیست گذاشته بودند، اشاره کرده و می‌نویسد:در دوران تصدیم به‌عنوان وزیر امنیت داخلی، من تقریباً هر روز صبح در دفتر رئیس‌جمهور در جلسه توجیه روزانه حضور داشتم که تمامی تهدیدهای تروریستی علیه آمریکا و منافع آمریکا را مرور کنیم. من در بررسیهای صدها جلسه توجیهی و هزاران صفحه تهدید تروریستی شرکت کرده‌ام. یکی از دلایلی که من تصمیم گرفتم از آرمان مردم ایران حمایت کنم این بود که نام «مجاهدین خلق» هرگزحتی یک روز در یک یادداشت، در یک صفحه، در یک اتهام، ظاهر نشد. مجاهدین خلق به درستی از فهرست سازمانهای تروریستی خارجی خارج شدند.

وزیر پیشین امنیت داخلی آمریکا سپس در حمایت از لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران اضافه می‌کند: اوایل این هفته سپاه پاسداران آخوندها به درستی به‌عنوان یک سازمان تروریستی خارجی توسط وزیر امور خارجه مایک پومپئو نامگذاری شد. شما نه تنها پرسنل سپاه پاسداران، بلکه پول و سلاح های آنها را در یمن، سودان جنوبی و لبنان پیدا می‌کنید.

وی با حمایت از چرخش سیاست آمریکا در دوران ترامپ علیه رژیم، تأکید می‌کند: دیدگاههای رئیس‌جمهور ترامپ در مورد ایران هم روشن، و هم صحیح هستند، اما صادقانه بگویم که می‌خواهم ببینم صادرات نفت ایران به صفر برسد. برخی می‌گویند این بدان معنی است که مردم ایران رنج می‌برند، اما آنها همین الآن رنج می‌برند. تورم ۴۰درصد است، بیکاری ۵۰درصد است. ریال ۷۰درصد از ارزش خود را از دست داده است. و سیل‌های ویرانگر اخیر که ۲۷استان از ۳۱استان ایران را فرا گرفتند، این،یک سند محکومیت محکم آخوندها به‌خاطر ۴۰سال سوء مدیریت، بی‌کفایتی و غارت ثروت ملت ایران است. ما باید رئیس جمهور، دولت و کنگره را تشویق کنیم تا فشار را حفظ کنند.

این یک رژیم میانه‌رو نیست؛ این یک رژیم بی‌رحم، خشن، سرکوبگر و بی‌کفایت است. اما یک جایگزین، یک راه بهتر، یک راه نو وجود دارد: شورای ملی مقاومت، به رهبری خانم رجوی، برای یک ایرانی که مطبوعات، تجمعات، بیان، نظرات مخالف تحمل و محافظت می‌شوند، و یک ایران غیراتمی می‌تواند به جامعه ملل ملحق شود و این فرهنگ و دانش و تاریخ فوق‌العاده و جمعیت پویا را با جامعه گسترده جهانی بیامیزد.