مایک پنس: ما به مقابله با نفوذ شرورانه رژیم ایران در منطقه ادامه می‌دهیم

  • 1398/01/22

مایک پنس

مایک پنس

مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸ در یک کنفرانس مطبوعاتی بر مقابله با نفود شرورانه رژیم ایران تأکید کرد.

وی گفت: آمریکا سازماندهی حمایت از جهان عرب برای مقابله با نفوذ شرورانه و خشونتی که توسط رژیم ایران به سراسر منطقه صادر شده را برعهده‌ دارد و به انجام این کار ادامه خواهد داد. لیست‌گذاری این هفته سپاه پاسداران به‌عنوان یک سازمان تروریستی بخشی از آن است.
ما به ایستادگی در مقابل آخوندها در ایران و مقابله با نفوذ شرورانه آنها در منطقه ادامه می‌دهیم.

ما همچنین در کنار مردم ایران می‌ایستیم کسانی که برای دیدن آزادی در کشورشان به خیابان‌ها آمده‌اند.

مایک پیش از این در روز جمعه ۱۰ اسفند ۹۷ طی سخنانی در ایالت مریلند به حمایت رژیم آخوندی از تروریسم و فعالیت‌های بی‌ثبات کننده آن در خاورمیانه اشاره کرده و گفته بود: رژیم ایران از منافع حاصل از توافق هسته‌یی با قدرتهای جهانی، برای تقویت گروه‌های نیابتی خود در منطقه استفاده می‌کند و به آشوب و ناامنی در نقاط مختلف آن دامن می‌زند.

وی افزود: آمریکا هم‌چنان نیرومندانه در برابر رژیم ایران خواهد ایستاد تا از گسترش نفوذ شریرانه آن در سراسر منطقه و جهان جلوگیری کند.

معاون رئیس‌جمهور ایالات متحده به تصمیم دونالد ترامپ در مورد خروج از توافق اتمی رژیم ایران و قدرتهای جهانی اشاره کرد و گفت به شما قول می‌دهم که ایران هرگز اجازه دسترسی به سلاح هسته‌یی را نخواهد داشت.