جان بولتون: تصمیم دونالد ترامپ برای تروریستی خواندن سپاه تصمیمی شایسته است

  • 1398/01/22

تصمیم دونالد ترامپ برای تروریستی خواندن سپاه تصمیمی شایسته است

تصمیم دونالد ترامپ برای تروریستی خواندن سپاه تصمیمی شایسته است

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا روز چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸ در یک مصاحبه رادیویی با اشاره به این‌که سپاه پاسداران و نیروی قدس و فرمانده آن قاسم سلیمانی در سراسر عراق و سوریه خرابی به بار می‌آورند گفت به همین دلیل است که تصمیم دونالد ترامپ برای تروریستی خواندن سپاه تصمیمی شایسته است.

سپاه پاسداران خیلی پیش از این‌ها به‌عنوان حامی تروریسم شناخته شده بود و اعلام رسمی تروریستی بودن آن به این معناست که هر کس با آن، یا زیرمجموعه‌های آن، معامله کند حداکثر بیست سال زندانی می‌شود.

لازم به یادآوری است که روز دوشنبه ۱۹ فروردین ۹۸ در پی اعلام رسمی وارد کردن سپاه پاسداران در لیست تروریستی توسط دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، سایت کاخ سفید با انتشار فهرستی از فاکتها (فاکت شیت) لیست‌گذاری سپاه پاسداران را با این سرتیتر برجسته کرده است:

-رئیس‌جمهور آمریکا رژیم ایران را به‌خاطر بسیج جهانی تروریسم آن مورد حسابرسی قرار می‌دهد

-دونالد ترامپ می‌گوید: رژیم ایران یک حکومت سردمدار تروریسم است. این رژیم موشکهای خطرناک را صادر می‌کند، به درگیریها در سراسر خاورمیانه دامن می‌زند و از نیروهای نیابتی تروریست حمایت می‌کند.

-ترامپ رژیم ایران را با هدف قرار دادن نهاد اصلی پیشبرد بسیج جهانی تروریسم آن، مورد حسابرسی قرار می‌دهد.

– دولت به‌منظور مقابله با کارزار جهانی تروریسم رژیم ایران سپاه پاسداران را به‌عنوان یک سازمان تروریست خارجی (FTO) اف تی او لیست‌گذاری می‌کند.

-دولت ترامپ، این گام بی‌سابقه را به‌عنوان بخشی از یک تلاش گسترده‌تر برای مقابله با تروریسم تحت حمایت رژیم ایران در سراسر جهان بر می‌دارد.

-این اقدام دولت آمریکا، فشار مالی و انزوای رژیم ایران را افزایش خواهد داد و این رژیم را از منابعی که برای فعالیت‌های تروریستی خودش استفاده می‌کند، محروم خواهد کرد.

-این اقدام هشداری در مورد ماهیت سپاه پاسداران به دولتهای دیگر و بخش خصوصی است. سپاه پاسداران برای تأمین مالی تروریسم در سراسر جهان از شرکتها و مؤسسات پوششی استفاده می‌کند.سودهای ناشی از معاملات تجاری به ظاهر قانونی ممکن است نهایتاً از برنامه کار تروریستی رژیم ایران پشتیبانی کند.

-این اولین بار است که ایالات متحده بخشی از یک دولت دیگر را به‌عنوان یک سازمان تروریست خارجی لیست‌گذاری می‌کند.

– این لیست‌گذاری مؤید آنست که بکارگیری تروریسم توسط رژیم ایران آن را از هر دولت دیگری کاملا متفاوت می‌کند.

-رژیم ایران هم‌چنان حکومت اصلی حامی تروریسم دولتی در جهان است و هر سال نزدیک به یک میلیارد دلار برای حمایت از تروریسم هزینه می‌کند.

ـ دولت آمریکا اقداماتش را علیه رژیم ایران سمت داده، نه مردم ایران که نخستین قربانیان رژیم حاکم هستند و در حاکمیت این رژیم درد و رنج می‌کشند.