مایک پمپئو: لیست‌گذاری سپاه پاسداران هزینه تروریسم را برای رژیم ایران بالا می برد

  • 1398/01/21

مایک پمپئو در جلسه استماع کنگره آمریکا

مایک پمپئو در جلسه استماع کنگره آمریکا

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا سه‌شنبه ۲۰فروردین در جلسه استماع زیرکمیته تخصیص بودجه سنای آمریکا در پاسخ به سؤالی درباره لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران گفت: لیست‌گذاری سپاه پاسداران هزینه تروریسم را برای رژیم ایران در سراسر جهان بالا می‌برد.

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به شروط ۱۲ماده‌یی وزارت‌خارجه آمریکا بعد از شروع تحریم‌ها علیه رژیم آخوندی گفت: ما ۱۲ماده را تعیین کرده و از سران رژیم ایران خواسته‌ایم که انجام دهند، ما از مردم ایران حمایت کرده و به آنها کمک می‌کنیم تا خواسته‌ها و اعمال رژیم ایران را تغییر دهند.

مایک پمپئو در پاسخ به سؤال سناتور لیندزی گراهام درباره با لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران گفت:

این موضوع (نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران) همواره هزینه تروریسم را برای ایران در سراسر جهان بالا می‌برد و یک واقعیت پایه‌یی را در مورد یک گروه تروریستی به‌رسمیت می‌شناسد.

وزیر خارجه آمریکا افزود: لیست‌گذاری که ما دیروز انجام دادیم دسترسی آنها را به تأمین مالی تروریسم در سراسر جهان محدودتر می‌کند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین اشاره کرد: اولین بار که دولت دونالد ترامپ بر سرکار آمد آمریکا با تهدیدات متعددی مواجه بود. ما با ایران و یک رژیم افراطی مواجه بودیم که خواستار سلطه بر منطقه بود و مسیری تضمین شده بسوی بمب اتمی داشت که به‌خاطر یک توافق اتمی بد بود، دولت ترامپ این تهدیدات را جدی تلقی کرد و ما پاسخ دادیم.