جواد ظریف: منفعت از پولشویی گسترده علت مخالفت با FATF است

فساد و پولشویی در رژیم ایران

فساد و پولشویی در رژیم ایران

در پی بالا گرفتن بحران در رژیم ولایت فقیه بر سر تن‌دادن به FATF و همچنین بی‌حاصل ماندن تن‌دادن به توافق برجام، جواد ظریف، وزیر خارجه آخوندها اعتراف کرد که پولشویی گسترده در رژیم آخوندی، علت مخالفت با اف.ای.تی.اف است.

خیلی‌ها از پولشویی منفعت می‌برند – در یک معامله ۳۰هزار میلیارد منفعت می‌برند

جواد ظریف در مصاحبه با رسانه دولت آخوند روحانی گفت:‌ پولشویی گسترده یک واقعیت است و علت مخالفت با FATF منافع اقتصادی برخی افراد است. در ایران «خیلی‌ها از پولشویی منفعت می‌برند» و «آنهایی که هزاران میلیارد پولشویی انجام می‌دهند حتماً آن‌قدر توان مالی دارند که دهها یا صدها میلیارد هزینه تبلیغات و فضاسازی در کشور» علیه قوانین ضدپولشویی، ایجاد کنند.

 

وزیر خارجه رژیم در ادامه اعترافات خود گفت: «فضایی درست کردند کسانی که یک قلم معامله‌شان ممکن است ۳۰هزار میلیاد تومان در آن منفعت جابه‌جا شود. کل بودجه وزارت‌خارجه را هزینه یک قلم تبلیغات و فضاسازی‌شان می‌کنند»

 

خاطرنشان می‌شود، به‌دنبال رد لوایح اف.ای.تی.اف توسط شورای نگهبان رژیم، روزنامه حکومتی ایران به‌نقل از علی مطهری، نایب رئیس مجلس رژیم نوشت: این اقدام «بدعت جدید شورای نگهبان در روند قانونگذاری» است و «چنین کاری نیاز به تغییر قانون اساسی دارد… همه اینها بدعت است جنتی بر این رویه غلط اصرار دارد و شاید لازم باشد (خامنه‌ای) به این رویه خلاف قانون شورای نگهبان و مجمع تشخیص خاتمه دهد».

 

نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت مجلس رژیم از باند خامنه‌ای نیز گفته بود: «ایرادات (شورای نگهبان) بیشتر مربوط به محتوای کنوانسیون‌ها است در نتیجه در اختیار ما نیست و در بخشی از آن قطعاً نظر شورا قابل تأمین نخواهد بود و نهایتاً گره کار CFT توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام باز می‌شود».

 

محمود صادقی، عضو مجلس رژیم از باند روحانی نیز گفته بود: «ایراداتی که شورای نگهبان به لایحه CFT گرفته، اصلاً قابل رفع نیست. ما با یک کنوانسیون بین‌المللی مواجه هستیم که شورای نگهبان یا باید آن را بپذیرد و یا باید رد کند».

 

نرمش قهرمانانه‌ای اتفاق نیفتاد و با ویلچر از صحنه بیرون آمدند!

ابوالفضل ظهره‌وند، سفیر سابق رژیم در ایتالیا درباره بی‌حاصل ماندن زهر خوری اتمی و به‌اصطلاح توافق برجام گفت: «اروپا مجانی سوار گاری برجام شده است اروپایی‌ها در موضوع برجام یک فرصت طلایی به دست آوردند، روی آن سوار شدند و از امتیازات آن بهره بردند. ما باید امیدمان را از اروپا و این فکر که از دیگ اروپا چیزی گرم شود قطع کنیم و تعهدات خودمان را در چارچوب برجام و قطعنامه ۲۲۳۱به حداقل برسانیم.

 

وی افزود: ما باید جنازه برجام را روی دوش اروپایی‌ها نگهداریم و الآن در مواجهه با اروپا، هرکجا که برجام به ما اجازه می‌دهد به‌صورت حداقلی رفتار کنیم. در جریان مذاکرات، انعطافی که رخ داد به جای این‌که قهرمانانه باشد به آن وضع ذلیلانه بود؛ در حقیقت نرمش قهرمانانه‌ای اتفاق نیفتاد که بخواهند به آنها یک فن دیگری بزنند و این عرضه را نداشتند و در نهایت با ویلچر از صحنه بیرون آمدند.

 

برجام جز خسارت هیچ عایدی برای نظام نداشت– عده‌یی پیام برجام دو و سه می‌دهند

کیهان خامنه‌ای نیز به‌نقل از یک کارشناس رژیم درباره برجام اروپایی نوشت: دولت روحانی باید تصمیم جدی در مورد برجام بگیرد، و اگر واقعاً اروپایی‌ها نمی‌خواهند به وعده‌هایشان عمل کنند، باید از برجام خارج شویم، اما متأسفأنه دولت چنین موضوعی را نمی‌خواهد و همواره مطرح می‌کند که در برجام خواهد ماند.

این منبع افزود: متأسفأنه در داخل کشور عده‌یی پیام‌هایی را مبنی بر برجام دو و سه مطرح می‌کنند، یعنی این‌که دوباره با غربی‌ها مذاکره کنیم با وجود این‌که غربی‌ها اعتقادی به مذاکره ندارند و به‌دنبال امتیاز گرفتن هستند و جمهوری اسلامی را محتاج مذاکره می‌دانند، لذا به هر اقدامی که می‌خواهند دست می‌زنند.

 

کیهان خامنه‌ای همچنین در واکنش به تمجید جواد ظریف از برجام در مصاحبه با رادیو تهران، نوشت: ظریف در اظهارنظری عجیب مدعی شد که نباید برجام را در حد یک معامله اقتصادی تقلیل داد. این ادعا برای پوشاندن بدعهدی غرب در عدم رفع تحریمها کاربرد دارد. برجام جز خسارت هیچ عایدی برای نظام نداشت و مدعیان برای بزک این خسارت، چاره‌یی جز هراس‌افکنی و تحریف واقعیتهایی هم‌چون هدف از مذاکره و توافق هسته‌یی ندارند.