سناتور رونی، تهدید و فشار روش رژیم ایران برای سؤاستفاده از اروپا

  • 1397/06/11

سناتور رونی

سناتور رونی

تلویزیون فاکس‌نیوز در برنامه ۷شهریور ۹۷خود، در مورد شکافهای توافق هسته‌یی با رژیم ایران(برجام)، با سناتور جمهوریخواه ایالت فلوریدا، فرانسیس رونی به گفتگو پرداخت.

مجری فاکس‌نیوز ابتدا شرایط را به این شکل ترسیم کرد که،خامنه‌ای گفته است اگر توافق هسته‌یی به نفع رژیمش نباشد بیرون  می‌کشند.و این در زمانی است که کشور با بحرانهای اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند که به‌دلیل برقراری مجدد تحریمها، اوضاع بسیار بدتر شده است.

تهدید و ایجاد فشار روانی روش کار رژیم ایران است

سناتور ”فرنسیس رونی“ FRANCIS ROONEUY، در پاسخ به این سؤال که آیا فکر می‌کنید رژیم ایران از برجام بیرون بکشد؟ گفت: «این شیوه کار ایرانیهاست که اروپایی‌ها را تا حد ممکن تحت فشار قرار دهند. بعد از این‌که ما از توافق هسته‌یی بیرون کشیدیم، مخالفان در اروپا خودشان را در معرضِ این شیوه کار ایرانیها قرار دادند. و از خودشان ضعف نشان دادند. و من تعجب نمی‌کنم در زمانی که اروپایی‌ها می‌خواهند زیرآب تحریمهای ما را بزنند از این توافق بیرون بکشند».

فرصت حمایت از مردم ایران در قیام های اخیر را داریم

سناتور رونی در پاسخ به این گفته و سؤال مجری فاکس‌نیوز که، خبر‌هایی وجود دارد که رژیم ایران به‌طور دیپلماتیک دردسر‌هایی ایجاد کرده و ایرانیهایی دستگیر شده‌اند که می‌خواستند گروه مخالف ایرانی (شورای ملی مقاومت ایران) و همچنین آمریکاییها را مورد هدف قرار دهند. بنا‌به‌گفته، قصد بمب‌گذاری در تجمعِ این گروه در پاریس را داشته‌اند که شهردار سابق نیویورک ”رودی جولیانی “ و بقیه (شخصیت‌ها) در آن شرکت کرده بودند. همچنین پرونده ۲ایرانی که در هفته گذشته در آمریکا دستگیر شدند، آنها (۲متهم دستگیر شده) در رابطه با قتل و هدف قرار دادن ِمخالفین ایرانی که مخالف حکومت ایران هستند، صحبت می‌کردند. نظر شما در این رابطه چیست؟ گفت: «من فکر می‌کنم، مخالفت در ایران به‌دلیل فشارهای اقتصادی و به‌دلیل فساد در این رژیمِ دیکتاتوری، که به‌طور کلی از خدمت در راستای منافعِ مردم ایران عاجز مانده است، به‌وجود آمده است. ما یک فرصتی را در انقلاب قبلی (سال ۱۳۸۸)، برای حمایت از (مردم ایران)، دست دادیم، اما و الآن ما قیام های اخیر را داریم…. این فرصت را ایجاد می‌کند که با مردم ایران بتوانیم ارتباط بر قرار کنیم و مقاومت را بر علیه این رژیم فاسد گسترش دهیم».

مجری فاکس‌نیوز در پایان تأکید کرد: «شورای ملی مقاومت ایران یک کانال ماهواره‌ای دارد و اعلام کرده است که تظاهرات، و اعتراضات ضدحکومتی هم‌چنان ادامه دارد».