ئی.یو.ریپورتر:‌ فراخوان مریم رجوی به شورای امنیت

  • 1397/06/10

ئی یو ریپورتر - فراخوان مریم رجوی به شورای امنیت

ئی یو ریپورتر – فراخوان مریم رجوی به شورای امنیت

مریم رجوی از شورای امنیت سازمان ملل مصرانه خواست تا تعقیب قانونی قتل‌عام ۱۹۸۸ و آنهایی را که مسئول چهار دهه جنایت در ایران هستند فراهم کند.

ئی یو ریپورتر ۳۰ اوت ۲۰۱۸

برای سه دهه جامعه بین‌المللی در مورد قتل‌عام زندانیان سیاسی در ایران در سکوت بوده است در نتیجه در رابطه با نقض حقوق‌بشر، سرکوب اعتراضات عمومی و راه‌اندازی عملیاتهای تروریستی و هزینه کردن برای جنگهای مصیبت بار در خاورمیانه و سایر کشورها به فرار از مجازات ادامه داده است، حالا زمان پایان دادن به این سکوت فرا رسیده است.

اینها بخشی از اظهارات مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران در کنفرانس بزرگداشت سی امین سالگرد ۳۰سی هزار زندانی سیاسی قتل‌عام شده در ایران بود که همزمان در ۲۰پایتخت مهم در ۲۵ اوت برگزار شد.

مریم رجوی مصرانه از شورای امنیت خواست تعقیب قانونی رهبران رژیم مذهبی آنان که مسئول قتل‌عام ۱۹۸۸ و مسئو لین ۴دهه جنایت علیه بشریت در ایران بوده‌اند را فراهم کند.

مریم رجوی تصریح کرد که جاسوسان و مزدوران این رژیم باید از کشورهای غربی اخراج شوند و تمام روابط با رژیم ایران که از منابع دیپلماتیک برای ترویج دولت حامی تروریسم استفاده می‌کند پایان داده شود. وی تأکید کرد که سفارت خانه‌های رژیم باید بسته شود…

کنفرانس بین‌المللی برای بزرگداشت قتل‌عام شدگان۶۷

کنفرانس بین‌المللی روز سوم شهریورماه جاری به‌طور همزمان از طریق ویدئو کنفرانس در جلساتی به دعوت جوامع ایرانی در ۲۰پایتخت یا شهر بزرگ در کشورهای فرانسه، آلمان، انگلستان، هلند، سوئد، نروژ، دانمارک، فنلاند، سوئیس، ایتالیا، بلژیک، اتریش، رومانی و کانادا برگزار شد. شماری از شخصیت‌های سیاسی، قانونگذاران و منتخبان، حقوقدانان و شخصیتهای عالیرتبه دینی و نیز اعضا و نمایندگان جوامع ایرانی در اروپا و کانادا شرکت داشتند و سخنرانی کردند. شماری از شاهدان قتل‌عام‌ها، خانواده‌های قتل‌عام شدگان و زندانیان سیاسی سابق در مورد این جنایت ضدبشری شهادت دادند.

مریم رجوی گفت: رژیم آخوندی عقیده مخالف را حتی در شکنجه‌گاههای تحت کنترل خود با کشتار جمعی پاسخ می‌دهد و هر تظاهرات یا اعتراض حق‌طلبانه را با دستگیری و شکنجه معترضان سرکوب می‌کند. مگر قیام‌کنندگان دیماه ۹۶چه می‌خواستند که پیکرهای خودکشی‌شده شماری از آنها را به‌ خانواده‌هایشان تحویل ‌دادند و شکنجه‌شده و قتل‌عام شده را مقصر و مجرم معرفی کردند. حالا سؤال این است که در برابر چنین هیولایی آیا باید تسلیم شد؟ یا باید ایستاد و مقاومت کرد و پاسخ داد؟ کدام دیکتاتوری است که مقاومت عادلانه و بر حق را به تروریسم متهم نکند و تلاش نکند آزادیخواهان و مخالفان خود را با اتهام خشونت‌طلبی از میدان به‌در کند. و کدام دیکتاتور و جبار و غداری با سکوت و تسلیم قربانی از جنایت دست برداشته است؟

کانونهای شورشی ادامه همان زنان و مردانی هستند که در قتل‌عام۶۷ به آخوندها نه گفتند

مریم رجوی گفت: کانونهای شورشی ادامه همان زنان و مردانی هستند که در قتل‌عام۶۷به این رژیم نه گفتند. رژیم ولایت فقیه در مقابل قیامهای هشت ماه گذشته، در مقابل نقش فزاینده مجاهدین و کانونهای شورشی در سازمان‌دهی و هدایت‌ این قیام‌ها و زیر فشار پیامدهای سقوط یا توقف اقتصاد کشور به‌شدت درمانده است.

برملا شدن توطئه‌های تروریستی اخیر رژیم علیه مجاهدین باز هم اثبات کرد که تروریسم بخشی از طینت این رژیم است. تروریسمی که نه تنها کشورهای منطقه از آن در امان نمانده است‌ بلکه دامنه آن به کشورهای اروپا و آمریکا هم کشیده شده است.

رژیم آخوندها برای خروج از بن‌بست قصد داشت با یک انفجار تروریستی، گردهمایی مقاومت در پاریس در ۳۰ژوئن را هدف قرار بدهند. در مارس برای حمله تروریستی مشابهی علیه مقاومت در آلبانی تلاش کردند و در همین روزها با دستگیری دو مزدور رژیم در آمریکا فعالیت‌های جاسوسی و تروریستی آخوندها علیه مجاهدین در آن کشور برملا شد. همزمان در این هفته بخشی از ماشین تروریسم اینترنتی رژیم، برملا و تعطیل است. هدف این شبکه خبیث اخلال در اطلاع‌رسانی سالم و زمینه‌سازی برای عملیات تروریستی است و باید به‌طور کامل تعطیل شود.

شخصیتهای سیاسی و نمایندگان جوامع ایرانی و شاهدان قتل‌عام ۶۷ که در این کنفرانس سراسری و مرتبط سخنرانی کردند از جامعه بین‌المللی خواستند که از قیام مردم ایران برای تغییر رژیم و برقراری آزادی حمایت کنند و سیاستی قاطع علیه استبداد دینی حاکم بر ایران اتخاذ کنند. آنها همچنین به محکومیت نقض حقوق‌بشر و تروریسم رژیم و محاکمه آمران و عاملان قتل‌عام۶۷که هم‌اکنون جزو بالاترین مقامات رژیم ملایان بوده و به‌طور مستقیم در سرکوب تظاهراتهای ضدحکومتی درگیر هستند، فراخواندند.