هشدار جیمز متیس نسبت به رفتار بی‌ثبات کننده رژیم ایران

1397/05/03

جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا

جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا

جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا نسبت به رفتار بی‌ثبات کننده رژیم ایران و صدور تروریسم آن هشدار داد.

وی روز سه‌شنبه ۲مرداد۹۷ در یک کنفرانس مطبوعاتی در کالیفرنیا از اخطار دونالد ترامپ به رژیم ایران حمایت کرد و گفت:‌ رژیم ایران در مسیر اشتباهی است.

به گزارش خبرگزاری رویتر جیمز متیس نگرانیهایش را در مورد اقدامهای رژیم ایران در خاورمیانه برشمرد و به حمایت این رژیم از بشار اسد در جنگ سوریه و حمایت از شبه‌‌نظامیان حوثی اشاره کرد. شبه‌‌نظامیان حوثی با دولت به‌رسمت شناخته شده بین‌المللی یمن در جنگ هستند.

جیمز متیس افزود « وقت آن است که رژیم ایران خودش را جمع‌وجور کرده و به صدور تروریسم و اخلال در سراسر منطقه پایان دهد».

اخطار دونالد ترامپ به رژیم ایران

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا گفت: به روحانی، هرگز، هرگز، آمریکا را دوباره تهدید نکن وگرنه متحمل عواقبی خواهید شد که شبیه آن را در طول تاریخ کمتر کسی دیده است.

دونالد ترامپ بامداد امروز دوشنبه خطاب به آخوند روحانی افزود: ما دیگر کشوری نیستیم که اظهارات دیوانه وار خشونت‌ و مرگ شما را تحمل کنیم، احتیاط کن.

فاکس‌نیوز در مورد سخنان رئیس‌جمهور آمریکا گفت:‌ ترامپ یک تهدید انفجاری را علیه رژیم ایران توئیت کرد.

روز یکشنبه اول مرداد۹۷ آخوند حسن روحانی در دیدار با رؤسای نمایندگیهای رژیم در خارج کشور خطاب به رئیس‌جمهور آمریکا گفته بود:

«آقای ترامپ! با دم شیر بازی نکن، پشیمان کننده است. در همه منطقه پهن شده اید؛ معنای حرف هایتان را بفهمید».

هشدار جان بولتون به رژیم ایران:‌ قیمت رفتار منفی را پرداخت خواهید کرد

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا هشدار دونالد ترامپ را تکرار کرد و گفت:‌ «در صورتی که رژیم ایران اقدامات منفی علیه ایالات متحده انجام دهد، « قیمتش را پرداخت خواهد کرد».

هیل، نشریه کنگره آمریکا ۲۳ژوئیه ۲۰۱۸ـ ۱مرداد۹۷

جان بولتون در بیانیه‌یی اعلام کرد:‌ طی چند روز گذشته من با رئیس‌جمهور صحبت کردم و رئیس‌جمهور ترامپ به من گفت درصورتیکه رژیم ایران هر نوع کار منفی انجام دهد قیمتی خواهد پرداخت که تا کنون کمتر کسی پرداخته است.

اظهارات بولتون حدوداًً ۱۲ساعت بعد از این‌که دونالد ترامپ از طریق توییتر هشداری تماماً با حروف بزرگ علیه سران رژیم ایران منتشر کرد مطرح شد.