رژیم ایران با ارسال نامه‌یی رسمی به شورای امنیت از مجاهدین خلق ایران شکایت کرد

1397/05/02

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس ۹تیر۹۷

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس ۹تیر۹۷

نماینده دائم رژیم ایران در سازمان ملل‌متحد با ارسال نامه‌یی رسمی به شورای امنیت از مجاهدین به‌خاطر برگزاری همایش بزرگ مقاومت در پاریس و حضور شخصیتهای برجسته آمریکایی در این گردهمایی شکایت کرد.

به نوشته خبرگزاری رسمی رژیم ـ ایرنا ۲مرداد ۹۷ غلامعلی خوشرو، نماینده دائم رژیم در سازمان ملل‌متحد در این نامه رسمی «از حضور برخی از شخصیت‌های سیاسی آمریکا در نشست (مجاهدین) در تیر ماه سال جاری» شکایت و اعلام کرد: «جمهوری اسلامی ایران به‌شدت اقدامات غیرقانونی دولت آمریکا علیه مردم ایران از جمله حمایت از گروه (مجاهدین) را به‌عنوان گروه تروریستی محکوم می‌کند. این اقدام غیرقانونی در نقض حقوق بین‌الملل، اهداف و اصول منشور سازمان ملل‌متحد و همچنین قوانین بین‌المللی مقابله با تروریسم است.»

غلامعلی خوشرو در نامه خود به تاریخ ۲۶تیرماه امسال به شورای امنیت، شکایت نامه‌های پیشین در ۱۳دیماه، ۲۱مهرماه و ۲۹خرداد سال ۱۳۹۶ را یادآوری کرده و خواستار ثبت این نامه به‌عنوان سند شورای امنیت شده است.

در نامه نمایندگی رژیم به شورای امنیت آمده است: « برخی از شخصیتهای سیاسی و همکاران دولت آمریکا هم‌چون رودولف ویلیام لوئیس جولیانی و نیوتن لروی گینگریچ در نشست ۳۰ژوئن ۲۰۱۸ (۹تیرماه ۹۷) یک گروه ضدایرانی حضور یافتند که به‌طور آشکار خشونت علیه شهروندان ایرانی را ترویج می‌کرد».

همایش بزرگ مقاومت ایران در پاریس

روز شنبه ۹تیرماه ۱۳۹۷(۳۰ژوئن۲۰۱۸)، همایش ایرانیان در پاریس برگزار شد. در اجتماع عظیم ایرانیان،هیأت‌های نمایندگی از کشورهای مختلف جهان، شامل برجسته‌ترین شخصیت‌های سیاسی، نمایندگان پارلمانها، شهرداران، منتخبان مردم و کارشناسان و متخصصان بین‌المللی اوضاع ایران نیز شرکت داشتند.

سخنرانان همایش ایرانیان در پاریس، بر حمایت خود از قیام مردم ایران و آلترناتیو دموکراتیک شورای ملی مقاومت، تأکید کردند و جامعه جهانی را به اتخاذ سیاست قاطع علیه فاشیسم دینی حاکم بر ایران و ایستادن در کنار مردم بپا خاسته ایران فراخواندند.

مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، در سخنرانی خود در این همایش گفت: یک نسل پر اشتیاق و تشنه آزادی برای در اختیار گرفتن تمام کشور و برای پس‌گرفتن ایران از آخوندهای اشغالگر بپا خاسته است. از کارگران هفت‌تپه و فولاد تا کشاورزان ورزنه، تا جوانان کازرون تا راننده‌ها و کامیون‌داران شهرهای سراسر کشور تا بازاریان و جوانان لاله‌زار و فردوسی و شوش و ملت و اکباتان در تهران که با شجاعت با مزدوران وحشی مقابله کردند. این‌، نبرد ملت ایران، است. سرنگونی حتمی است،‌ پیروزی حتمی است و ایران آزاد می‌شود و ایران عاری از شیخ و شاه، در چشم‌انداز است. شعبده «راه‌حل» از درون فاشیسم دینی، سوخته است، مردم و جوانان شورشگر، پایان کارِ هر دو جناح رژیم را اعلام کرد‌ه‌اند. (جزئیات بیشتر)