همایش بزرگ ایرانیان در پاریس ۲۰۱۸؛ سخنرانی دکتر سلمان الانصاری، اد ملکرت و زینت میرهاشمی

 

  • 1397/04/24

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس - ۹تیر۹۷

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس – ۹تیر۹۷

قیام و ایران آزاد با هزار اشرف و ارتش آزادی

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران پاریس ۹تیر ۱۳۹۷(۳۰ژوئن ۲۰۱۸)

حمایت از شوراهای مقاومت و کانونهای شورشی

همبستگی ملی برای سرنگونی فاشیسم دینی

روز شنبه ۹تیرماه ۱۳۹۷(۳۰ژوئن۲۰۱۸)، گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس برگزار شد. در اجتماع عظیم ایرانیان، هیأت‌های نمایندگی از کشورهای مختلف جهان، شامل برجسته‌ترین شخصیت‌های سیاسی، نمایندگان پارلمانها، شهرداران، منتخبان مردم و کارشناسان و متخصصان بین‌المللی اوضاع ایران نیز شرکت داشتند.

سخنرانان گردهمایی بزرگ مقاومت در پاریس، بر حمایت خود از قیام مردم ایران و آلترناتیو دموکراتیک شورای ملی مقاومت، تأکید کردند و جامعه جهانی را به اتخاذ سیاست قاطع علیه فاشیسم دینی حاکم بر ایران و ایستادن در کنار مردم بپا خاسته ایران فراخواندند.

(اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران در رابطه با برگزاری گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس – ۹تیر۹۷)

مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، در سخنرانی خود در این گردهمایی گفت: یک نسل پر اشتیاق و تشنه آزادی برای در اختیار گرفتن تمام کشور و برای پس‌گرفتن ایران از آخوندهای اشغالگر بپا خاسته است. از کارگران هفت‌تپه و فولاد تا کشاورزان ورزنه، تا جوانان کازرون تا راننده‌ها و کامیون‌داران شهرهای سراسر کشور تا بازاریان و جوانان لاله‌زار و فردوسی و شوش و ملت و اکباتان در تهران که با شجاعت با مزدوران وحشی مقابله کردند. این‌، نبرد ملت ایران، است. سرنگونی حتمی است،‌ پیروزی حتمی است و ایران آزاد می‌شود و ایران عاری از شیخ و شاه، در چشم‌انداز است. شعبده «راه‌حل» از درون فاشیسم دینی، سوخته است، مردم و جوانان شورشگر، پایان کارِ هر دو جناح رژیم را اعلام کرد‌ه‌اند. (جزئیات بیشتر)

در این گردهمایی علاوه بر شخصیتهای اروپایی، آمریکایی، کانادایی، شخصیتهایی از خاورمیانه و کشورهای عربی، دکتر سلمان الانصاری از عربستان، اد ملکرت- نماینده ویژه دبیرکل و رئیس پیشین یونامی،رهبر پیشین حزب کارگر هلند و زینت میرهاشمی سردبیر نشریه نبرد خلق، عضو کمیته مرکزی سازمان چریکهای فدائیان خلق بهسخنرانی پرداختند.

سخنرانی دکتر سلمان الانصاری از عربستان

خانم مریم رجوی گرامی

حضار محترم و عالیقدر

السلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

از مهد وحی نزد شما آمده‌ام، سرزمین رسالت و صلح، قبله بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون مسلمان در تمامی نقاط جهان که به سوی آن نمازهایشان را در روز و شب پنج مرتبه به جا می‌آورند.

در ابتدا اجازه بدهید که به جهان تبریک بگویم نداهای آزادیخواهانه‌تان را که حامل پیامی است با مضمون امید و نیکی و دلسوزی تا آن که چهره حقیقی ایران، به مهد تمدنهای بشری عظیم مثل گذشته، برگردد. طی تاریخچه مبارزاتی شما که هم‌چنان طی ۵۳سال از فدا و از خودگذشتی ادامه داشت حتی پیش از آن که این سخنران که در برابر شما ایستاده متولد شود.

مردم بزرگوار ایران در معرض ظلمی بزرگ و بی‌سابقه قرار دارند. من تصور نمی‌کردم که روزی ظلم یک انسان به نقطه‌یی برسد که یک مادر باردار یا دختر بچه‌ زیر ۱۱ یا ۱۲ساله و یا مردی با ۷۰ یا ۸۰سال سن اعدام شود. به‌صراحت می‌توان گفت که آن ننگی است برای هر انسان که سکوت کند در برابر این ظلم. رژیم ایران رژیمی است مبتنی بر توطئه و نقض حقوق کشورهایی که در امنیت و آرامش خاطر به‌سر می‌برند مانند مردم یمن یا سوریه یا لبنان یا عراق و حتی «بلد الله الحرام» مکه مکرمه نیز از توطئه‌های رژیم خمینی در تهران در امان نماند. همان‌طور که می‌دانید آشوب و سیاسی کردن احساسات مقدس که در سال ۱۹۷۸به‌وقوع پیوست از سوی رژیم ایران بود.

ما امروز اینجا هستیم در گردهمایی که یک پیروزی است برای ایران تمدن و بشریت، ایران دانش و فرهنگ، ایران بردباری و برادری و نه ایران خمینی و نه ایران خامنه‌ای و نه ایران سلیمانی و نه ایران روحانی.

با امید به آن‌که با شما شاهد شکوفایی باغهای زعفران باشیم، به جای آن‌که ویرانی و ستم در منطقه‌ مان و جهان را نظاره کنیم از سوی این رژیم فاشیستی و نازیستی و گروگانگیر کنونی در تهران.

پیام من به رژیم بنیادگرای ایران همان پیامی است که خداوند عزتمند در کتاب خود آن را ذکره کرده است: و إذا قیل لهم لاَ تُفْسِدُواْ فِی الأَرْضِ قَالُواْ إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ * أَلا إِنَّهُمْ هُمُ الْمُفْسِدُونَ وَلَکِن لاَّ یَشْعُرُونَ.

(اگر به آنها گفته شود که در زمین فساد نکنید. می‌گویند که ما اصلاح کنندگانیم. همانا که آنها فساد کننده هستند، اما درک نمی‌کنند)

خانمها و آقایان گرانقدر، من به‌عنوان یک شهروند از عربستان سعودی و یک عرب و مسلمان همبستگی و تأیید خودمان را نسبت به شما مجدداً اعلام می‌کنم هر جا که باشیم و چون ترکیبی سخت و پولادین همواره در کنار شما خواهیم ماند، با یک حرف و موضع خلل‌ناپذیر، تا آن که ایران از فرقه دروغگویان چپاولگر آزاد شود.

اد ملکرت- نماینده ویژه دبیرکل و رئیس پیشین یونامی،رهبر پیشین حزب کارگر هلند

سلام برشما

دوستان عزیز از افتخار سخنرانی در این جلوه‌گاه امید، عزم و اراده تشکر می‌کنم. این روزی است که ما عزم مشترکمان را جشن می‌گیریم و بر آن تأکید مجدد می‌کنیم. این جشن سالانه پایان وحشتی است که بسیاری از برادران و خواهران شما را در محاصره در اشرف و لیبرتی نگه‌داشته بود. من درود می‌فرستم به جنبشی که هرگز ناامید نشد،‌ هرگز تسلیم نشد و به دفاع از آرمان تغییر دموکراتیک ادامه داد. آزادی واقعی نصیب شجاعان گشت نه به‌عنوان انتهای راه طی شده بلکه به‌عنوان آغاز بازگشت به سرزمین آزادی.

همراه با بسیاری دیگر از افراد، با پیشینه‌های مختلف ملی و سیاسی، من به شما می‌پیوندم در تأکید مجدد بر امید و عزم مشترکمان که فناتیزم و توسعه‌طلبی‌ خاتمه خواهد یافت و این‌که نهایتاً ظلم به‌دست ضد خودش نابود می‌شود، و این‌که افکار آزاد هرگز از خواست حق آزادی بیان و این‌که شهروندان از یک زندگی خوب و اشتیاقشان برای صلح به‌جای جنگ دست برنخواهند داشت. بله من به شما در امید و عزم مشترکمان می‌پیوندم که تغییر در ایران در دسترس است.

آرمان شما فقط آرمان آینده ایران و آینده شهروندان آزاد ایرانی نیست، نهضت شما پاسخ یک نگرانی جهانی درباره رقابت برای تسلط منطقه‌یی و مذهبی است، نگرانی درباره نابود کردن جوامع مسالمت‌آمیز، درباره صدور تروریسم و بالاتر از همه درباره محروم کردن مردان و زنان بیشمار از یک زندگی مناسب در آرامش و شکوفایی. طنین نهضت شما، بسا فراتر از مرزهای سرزمینهای شما، به‌عنوان ندایی برای عدالت، دموکراسی و احترام به حقوق‌بشر است، یک آرمان جهانی است، بخشی از یک تمایل جهانی است برای این‌که ندای شهروندان را غالب کند بر جنگ‌افزارهای نظامی و همه کسانی که می‌خواهند خودشان را پشت آنها پنهان کنند. چقدر چشمگیر است چنین جایگاهی از امید. تاریخ به ما می‌گوید که مدت زیادی ممکن است طول بکشد تا عدالت محقق شود. تاریخ همچنین بارها نشان داده است که اصل عدالت قوی‌تر و بی‌شکست در عملکردها به نسبت اجرای سرکوب است که می‌تواند در هم بشکند. متشکرم که به من اجازه دادید که سهمی داشته باشم که از این سکوی شور و اشتیاق برای دوستی با همه شما به‌عنوان دست‌اندرکاران تغییر، احساسم را بیان کنم. آن روز که تغییر محقق شود نزدیک‌تر می‌شود. آن روز جهان را مکان بهتری خواهد ساخت. متشکرم.

زینت میرهاشمی سردبیر نشریه نبرد خلق، عضو کمیته مرکزی سازمان چریکهای فدائیان خلق

خانمها، آقایان، دوستان، رفقا؛ درود بر شما که طی چهار دهه گذشته در جنبش مقاومت ایران تلاش کردید و با مبارزه خود مقاومت را تا اینجا پیش بردید. امروز در شهرهای بزرگ و کوچک و در روستاهای ایران دستاورد تلاش، مبارزه و مقاومت چند نسل به بار نشسته و اکثریت قاطع مردم ایران با مبارزه خود به جمهوری اسلامی نه می‌گویند. مرسی. در صف اول این مبارزه کارگران، کارمندان، معلمان، پرستاران، کشاورزان، جوانان و به‌ویژه زنان قرار دارند. شعارهای، شعارهای مردم به‌پا‌خاسته نشان می‌دهد که آنان دیگر به هیچ‌وجه تحمل تحقیر، ظلم و بی‌عدالتی را ندارند. واقعیت این است که رویارویی مردم ایران با رژیم حاکم از دیماه سال ۱۳۹۶وارد مرحله جدیدی شده است. مردم برای تغییر رژیم حاکم و مشارکت در سرنوشت خودشان بیش از هر زمان باورمند به خودشان شده‌اند. با قاطعیت می‌توان گفت که مردم تغییر را نه از درون حکومت و یا به‌وسیله لشکرکشی کشورهای خارجی، بلکه از طریق مبارزه و مقاومت خودشان می‌خواهند. کسانی که، کسانی که به بهانه‌های مختلف مردم را از سوریه‌ای شدن می‌ترسانند واقعیتهای پیکار زنان و مردان ایران‌زمین را یا نا‌آگاهانه نادیده می‌گیرند و یا در حفظ وضع موجود منافع مشخص دارند. نتیجهٔ حفظ وضع موجود و طولانی‌شدن عمر رژیم، رژیم ولایت فقیه، سقوط زندگی مردم، ظلم و ستمگری و نابودی محیط‌زیست، بی‌آبی، خشکسالی، فقر و فلاکت، نه فقط برای مردم ایران، بلکه برای مردم خاورمیانه خواهد بود. مردم محروم و ستم‌دیدهٔ ایران با مبارزه روزمره خودشان و با خیزشهای خودشان، پیامشان را با قاطعیت به تمام جهان رسانده‌اند. مردم تهی‌دست و غارت‌شده برای برانداختن نظام جهل و جنایت حاکم بر کشور ما هزینه‌های کلانی پرداخت کرده‌اند. در سالگرد سی خرداد، روز شهدا و زندانیان یاد همه شهدای راه آزادی که با فدای جانشان بذر مقاومت را و پایداری را کاشتند و آبیاری کردند، گرامی می‌داریم. تصور، تصور روزی که یاد و خاطره شهدای جنبش خلق را در ایران بدون استبداد مذهبی و رژیم ولایت فقیه گرامی بداریم، چه زیبا و باشکوه است. ما سازمان چریکهای فدایی خلق ایران، به‌عنوان یکی از اجزای مقاومت ایران، آرزمندیم که سال آینده این گردهمایی را در ایرانی‌آباد، آزاد و دموکراتیک برگزار کنیم. همان‌طور که خانم مریم رجوی گفتند: پیروزی می‌آید و می‌آید و می‌آید. ما بیشمارانیم، ما بیشمارانیم و برای سرنگونی رژیم استبدادی مذهبی ولایت فقیه متحد و متشکل می‌شویم. مرگ بر دیکتاتوری، مرگ بر خامنه‌ای، زنده باد آزادی، سپاسگزارم.