محاکمه تروریست رژیم ایران در آلمان و بلژیک

1397/04/22

خنثی شدن توطئه تروریستی علیه گردهمایی مقاومت ایران در پاریس

خنثی شدن توطئه تروریستی علیه گردهمایی مقاومت ایران در پاریس

روزنامه لیبراسیون ۱۱ژوییه۲۰۱۸ به‌نقل از خبرگزاری فرانسه و در انعکاس سوءقصد خنثی شده علیه همایش مقاومت ایران نوشت: فرانسه یک مظنون را به بلژیک مسترد خواهد کرد.

لیبراسیون در ادامه می‌نویسد: یک مظنون به‌زودی توسط فرانسه به بلژیک مسترد خواهد شد. و یک دیپلمات ایرانی در آلمان در حبس است بعد از شکست یک سوءقصد علیه اپوزیسیون ایرانی این قضیه مراحل جدیدی پیدا کرده اما شمای این طرح هنوز مبهم است.

در این قضیه که طنین دیپلماتیک قدرتمندی دارد تحقیق به‌وسیله بلژیک در همکاری با مقامات قضایی فرانسه و آلمان انجام می‌شود.

مهرداد عارفانی که یک ایرانی بلژیکی است در فرانسه دستگیر شده، شریک جرم شناخته شده است. او روز چهارشنبه در برابر دادگاه تحقیق موافقت کرده که به مقامات بلژیک مسترد شود.

این تروریست رژیم ایران که سالها در عضویت یک هسته خفته در ارتباط با دستگاههای اطلاعاتی رژیم ایران فعالیت کرده در سی‌ام ژوئن۲۰۱۸، روزی که مجاهدین خلق ایران در ویلپنت پاریس همایش سالانه خود را برگزار کردند دستگیر شد. در این همایش نیوت گینگریچ رئیس سابق مجلس نمایندگان و رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک دو تن از شخصیتهای نزدیک به دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا شرکت داشتند.

حکم قاضی تحقیق بلژیکی

یک قاضی تحقیق بلژیکی روز سوم ژوئیه یک حکم بازداشت اروپایی برای «اقدام به‌قتل تروریستی» و «آماده‌سازی سوءقصد» علیه وی صادر کرده است.

این فرد حداکثر تا بیست روز دیگر مسترد خواهد شد ولی رژیم ایران به‌دلیل روابطی که در اتریش ایجاد کرده خواهان آن است که متهم هر چه زودتر به بلژیک فرستاده شود.

لیبراسیون همچنین می‌نویسد: قضات بر مبنای داده‌های دادگستری بلژیک می‌گویند مهرداد الف که (احتمالا) متحمل سی سال زندان خواهد شد به‌دنبال یک کار اطلاعاتی ناشناس در اتاق یک هتل دستگیر شده است. او یک تلفن دستی با سیم کارت اتریشی داشت. این تلفن تنها یک شماره تلفن داشت و آنهم هم اتریشی بود.

دو روز قبل از همایش مقاومت ایران دادستانی فرانسه تحقیقی را برای «شراکت در کارهای تروریستی جنایتکارانه» گشوده بود که به دستگاه امنیتی فرانسه محول شده است.

دادستان فدرال آلمان روز ۱۱ژوییه طی اطلاعیه‌یی اعلام کرد قضاییه آلمان حکم بازداشت اسدالله اسدی دیپلمات تروریست آخوندها را به اتهام جاسوسی و تبانی برای قتل صادر کرده است. وی پیش از این، در اول ژوییه با یک حکم جلب اروپایی دستگیر شده بود. بنابر این اطلاعیه، اسدی در مارس ۲۰۱۸ به یک زوج ساکن آنتورپ مأموریت داده بود تا یک سوءقصد انفجاری را علیه گردهمایی بزرگ سالانه ایرانیان در۳۰ژوئن ۲۰۱۸ در فرانسه به‌اجرا گذارد و در اواخر ماه ژوئن در لوکزامبورگ ۵۰۰گرم ماده انفجاری TATP به آنها تحویل داده است. اطلاعیه می‌افزاید: اسدی عضو وزارت اطلاعات بود که الویت وظایفش مقابله شدید با اپوزیسیون در داخل و خارج از کشور است و حکم جلب قضاییه آلمان در مغایرت با تقاضای استرداد اسدی از سوی بلژیک نیست.

اسدالله اسدی دیپلمات تروریست دستگیر شده کیست؟

شورای ملی مقاومت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

بر اساس اطلاعات موثق از درون رژیم، این اقدام تروریستی ماهها پیش توسط ولی‌فقیه، رئیس جمهور، وزیران خارجه و اطلاعات، دبیر شورای عالی امنیت، سرکردگان سپاه، نیروی قدس و سازمان اطلاعات سپاه و معاون امنیتی-سیاسی دفتر خامنه‌ای تصمیم‌گیری شد و اجرای آن به‌عهده وزارت اطلاعات و اسدالله اسدی، رئیس ایستگاه اطلاعات در اتریش گذاشته شد. از چند سال پیش ایستگاه وزارت اطلاعات در اتریش به هماهنگ‌کننده ایستگاههای اطلاعات در اروپا تبدیل شده است.

اسدی از مأموران با سابقه وزارت اطلاعات است که از ۱۳۹۳ تحت پوش کنسول سوم در اتاق شماره ۲۰۰ در طبقه سوم سفارت مستقر شد. مسئولیت اصلی او جاسوسی و توطئه علیه مجاهدین بود و در همین رابطه به کشورهای مختلف اروپایی رفت و آمد می‌کرد. قبل از اسدی، مصطفی رودکی، مسئول ایستگاه اطلاعاتی اتریش بود. رودکی ابتدا به تهران منتقل شد و سپس از سال ۹۶در سفارت رژیم در تیرانا مستقر شد تا به توطئه و جاسوسی علیه مجاهدین در آلبانی بپردازد.

هشدار مقاومت ایران

مقاومت ایران نسبت به تلاشهای رژیم برای منحرف کردن تحقیقات و به‌در‌بردن دیپلمات تروریستها، به‌طور مشخص اسدی، هشدار می‌دهد و خواهان تعطیلی سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های رژیم و اخراج دیپلمات تروریستها و مأموران اطلاعات و نیروی قدس است. این منطبق با تصمیم شورای اتحادیه اروپا در ۲۹آوریل ۱۹۹۷ است که مقرر کرد مزدوران و مأموران اطلاعاتی و امنیتی آخوندها از کشورهای عضو اخراج شوند و به کسی از این مأموران اجازه ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا داده نشود.