همایش بزرگ ایرانیان در پاریس ۲۰۱۸؛ سخنرانی شخصیتهایی از انگلستان

1397/04/19

سخنرانی هیاتی از انگلستان در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران - پاریس ۹تیر ۹۷

سخنرانی هیاتی از انگلستان در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران – پاریس ۹تیر ۹۷

قیام و ایران آزاد با هزار اشرف و ارتش آزادی

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران پاریس ۹تیر ۱۳۹۷(۳۰ژوئن ۲۰۱۸)

حمایت از شوراهای مقاومت و کانونهای شورشی

همبستگی ملی برای سرنگونی فاشیسم دینی

روز شنبه ۹تیرماه ۱۳۹۷(۳۰ژوئن۲۰۱۸)، گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس برگزار شد. در اجتماع عظیم ایرانیان، هیأت‌های نمایندگی از کشورهای مختلف جهان، شامل برجسته‌ترین شخصیت‌های سیاسی، نمایندگان پارلمانها، شهرداران، منتخبان مردم و کارشناسان و متخصصان بین‌المللی اوضاع ایران نیز شرکت داشتند
سخنرانان گردهمایی بزرگ مقاومت در پاریس، بر حمایت خود از قیام مردم ایران و آلترناتیو دموکراتیک شورای ملی مقاومت، تأکید کردند و جامعه جهانی را به اتخاذ سیاست قاطع علیه فاشیسم دینی حاکم بر ایران و ایستادن در کنار مردم به‌پاخاسته ایران فراخواندند.

(اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران در رابطه با برگزاری گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس – ۹تیر۹۷)

مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، در سخنرانی خود در این گردهمایی گفت: یک نسل پر اشتیاق و تشنه آزادی برای در اختیار گرفتن تمام کشور و برای پس‌گرفتن ایران از آخوندهای اشغالگر به‌پاخاسته است. از کارگران هفت‌تپه و فولاد تا کشاورزان ورزنه، تا جوانان کازرون تا راننده‌ها و کامیون‌داران شهرهای سراسر کشور تا بازاریان و جوانان لاله‌زار و فردوسی و شوش و ملت و اکباتان در تهران که با شجاعت با مزدوران وحشی مقابله کردند. این‌، نبرد ملت ایران، است. سرنگونی حتمی است،‌ پیروزی حتمی است و ایران آزاد می‌شود و ایران عاری از شیخ و شاه، در چشم‌انداز است. شعبده «راه‌حل» از درون فاشیسم دینی، سوخته است، مردم و جوانان شورشگر، پایان کارِ هر دو جناح رژیم را اعلام کرد‌ه‌اند. (جزئیات بیشتر)

همایش ایرانیان در پاریس – هیأت چند حزبی انگلستان:

اعضای هر دو مجلس در پارلمان انگلستان و حقوقدانان برجسته و رئیس پیشین کنگره اتحادیه کارگری

سخنرانان هیأت انگلستان:

سر دیوید ایمس، عضو پارلمان و رئیس کمیته پارلمانی برای ایران آزاد.

ترزا ویلیرز عضو پارلمان و وزیر پیشین ایرلند شمالی

متیو آفورد، عضو پارلمان از حزب محافظه کار

و راجر گاتسیف‌ از حزب کارگر

https://player.vimeo.com/video/279110646

همایش ایرانیان در پاریس – دیوید ایمس – نماینده ارشد پارلمان انگلستان، رئیس مشترک کمیته پارلمانی بریتانیا برای آزادی ایران

خانم رجوی، خانمها و آقایان

افتخار بزرگی است برای هیأت انگلستان که در این گردهمایی برای آزادی ایران شرکت کند. آزادی، آزادی، آزادی.

ما در کشورمان از آزادیها برخورداریم: آزادی زندگی،

ما انگلیسیها می‌خواهیم که مردم ایران از همان آزادیهایی که ما برخورداریم برخوردار شوند. و ما تعداد بسیار زیادی از انگلیسیها را اینجا داریم که آمده‌اند به شما بپیوندند تا ندای آزادی ایران سردهند.

اعضای مجلس عوام، اعضای مجلس اعیان.

ما با تک‌تک شما در نبردتان متحد هستیم. مطمئنم که پیام ما در رابطه با یک ایران آزاد و دموکراتیک طنین افکن خواهد شد و تمام مسیر را تا تهران و سایر شهرها در سراسر ایران و پایه‌های حکومت مذهبی را خواهد لرزاند. امسال مفتخرم که در کنار هیأت بزرگتری از انگلستان حتی نسبت به سال گذشته هستم.

ما علاوه بر نمایندگی فراحزبی پارلمان انگلستان، همچنین نمایندگی اسکاتلند، جامعه حقوقی انگلستان و ولز، اتحادیه‌ها، آکادمیسین‌ها در انگلستان و اسکاتلند و نیز رهبران مذهبی را نمایندگی می‌کنیم. شما بسیاری از ما را که روی سن هستیم می‌شناسید. سالهاست که از شورای ملی مقاومت حمایت کرده‌ایم و از حقوق‌بشر و دموکراسی در ایران دفاع کرده‌ایم. هیأت ما امسال از بیش از پنجاه شخصیت برجسته تشکیل شده. از جمله همکارانم در پارلمان، دکتر متیو آفورد، ترزا ویلیرز، راجر گادسیف، باب بلکمن، بارونس ورما، بارونس بدفورن، لرد سینگ از ویمبلدون، لرد کارتر، اسقف جان پریچارد به‌نمایندگی از ۷۵اسقف و اسقف اعظم، اینیس گبلین، سر الن نیل، مارک ویلیامز، مایکل هنکاک، آقای برایان بینلی و هیأت یکدست اسکاتلندی از حزب ملی شامل دکتر پل ماناهان، پروفسور راجر مالین، میشل تامسون، کوری ویلسون، دکتر کارل رزی و کریس کالین. هیأت جامعه حقوقی شامل سه رئیس پیشین است، لیندا لی، نیک بلکن، اندرو کپمن و بسیاری وکلای سرشناس از شورای مرکزی جامعه حقوقی شامل تیم اوسالیوان، گلین ملیکس، ماریا میمولی، یاسمین شیخ، سارا آستین، نباوی نکولا، استفنی بویس و همچنین مالکوم فاولر. ما همچین راجر لاینز رئیس پیشین سندیکاهای انگلستان و دکتر جاسلین اسکات و دکتر ایلر گول و بسیاری دیگر که فرصت نام بردن از آنها را ندارم.

خانم رجوی، دوستان عزیز،

ما اینجا هستیم که به شما بگوییم که در رزم شما برای آینده‌ای بهتر در کنار شما و مردم ایران ایستاده‌ایم. و به حمایت خود از شما ادامه خواهیم داد تا این‌که ایران آزاد شود.

همایش ایرانیان در پاریس – دکتر متیو آفورد – رئیس گروه تمام‌ حزبی پارلمانی برای یک ایران آزاد و دمکراتیک

در اوایل امسال ما چیزی را در ایران دیدیم که من فکر کردم جرقه امیدی است. زمانی‌که هزاران نفر از مردم بر ضد رژیم بپا خاستند. متأسفانه آن صلح و آرامشی که ما دنبالش بودیم به‌دست نیامد. بنابراین امروز ما باید صدا و امید و بارقه‌یی از امید برای همان مردم باشیم، آن مردم مانند ما نیاز به یک آلترناتیو در برابر رژیم ملاها و ولایت فقیه حاکم دارند. آن مردم خواستار صلح، امنیت، ایمنی و ثبات می‌باشند. اما اینها بر حسب اتفاق به‌دست نمی‌آیند. من مریم رجوی را به‌خاطر طرح ده ماده‌یی‌اش ستایش می‌کنم، که به جهانیان و به ملاها نشان داده است که این طرح نه تنها در دسترس است بلکه توسط خود وی قابل اجرا می‌باشد. آن طرح به مردم ایران یک ایران آزاد، دموکراتیک و غیرمذهبی ارائه می‌دهد، بر پایه آزادی بیان، آزادی مذهب، و احترام به حقوق اقلیتهای مذهبی و قومی تساوی جنسیتی، حاکمیت قانون و همزیستی مسالمت‌آمیز در دنیا.

بنابراین، امروز صدای ما باید در رسانه‌ها و سخنان ما باید در شبکه‌های اجتماعی منعکس شود و بگذارید ملاها دریابند که یک طرح و یک آلترناتیو در مقابل رژیم آنها وجود دارد و مردم خواستار چه چیزی هستند. پس بگذارید امروز یکبار دیگر فریاد بزنیم که به‌زودی ما به تهران باز خواهیم گشت. متشکرم.

همایش ایرانیان در پاریس – ترزا ویلیرز – نماینده پارلمان انگلستان، وزیر پیشین امور ایرلند شمالی

بسیار سپاسگزارم که این امکان را دارم که برای دومین بار در صف حاضرین این گردهمایی برای آرمانی که از فردای یک ایران آزاد حمایت می‌کند حضور داشته باشم. افتخار می‌کنم که در کنار بسیاری از نمایندگان منتخب از سراسر دنیا ایستاده‌ام، که اینجا جمع شده‌اند تا حمایت خودشان را از مردم ایران در مبارزه برای عدالت و آزادی ابراز کنند. در اینجا بسیاری از سخنرانان، کسانی را که طی چند ماه گذشته برای ابراز اعتراضات خود به خیابانهای تهران و دیگر شهرها آمدند مورد ستایش قرار دادند. من می‌خواهم در اینجا به‌طور خاص زنان ایرانی را مورد تأکید قرار دهم که با قبول ریسک بسیار، جزیی از نهضتی شدند که به تغییر و رفرم و دموکراسی فراخوان می‌دهد. آنها زنان با شهامتی هستند که شجاعانه در مقابل نیروهای سرکوبگر امنیتی ایستادند و فریاد زدند ”مرگ بر دیکاتور”، آنها آماده هستند که در مقابل حقوق برابر و احقاق جایگاه خود بایستند حتی اگر این ریسک را داشته باشد که مورد اذیت و آزار از جانب این رژیم وحشی قرار بگیرند، امسال ما در انگلستان، یکصدمین سال تصویب لایحه‌ای را گرامی داشتیم که برای اولین بار به زنان حق رأی می‌داد، این مرا در جایگاهی قرار می‌دهد که در کنار شما بایستم و درخواسته‌تان برای آزادی زنان در ایران، با شما همراه شوم. اجازه بدهید همه امیدوار باشیم که روزی خانم مریم رجوی بتواند برنامه ده ماده‌ای خود را در ایران محقق کند و سرانجام ما شاهد این خواهیم بود که ایران از دست نظام سرکوبگر آخوندها رهایی می‌یابد، رهایی از بی‌رحمی و نقض حقوق‌بشر که طی مدتی طولانی به آن روا شده است، و سرانجام بتوانند آزادانه از یک آینده دموکراتیک برخوردار شود، جایی که زن و مرد فرصتهای یکسان خواهند داشت که بتوانند آرزوهای خودشان را دنبال کنند، انتخاب خودشان را بکنند، و در هر پهنه‌ای از زندگی که خواهان آن هستند موفق باشند. متشکرم.

همایش ایرانیان در پاریس – راجر گادسیف – نماینده ارشد حزب کارگر در پارلمان انگلستان

دوستان، باعث افتخار است که امروز در این مقطع بحرانی از تاریخ ایران با شما هستم. من عضو حزب کارگر در پارلمان در مجلس عوام هستم و به همکاران دیگرم از تمامی احزاب دیگر که امروز اینجا هستند پیوسته‌ام برای همبستگی با شما و مردم دلیر ایران که علیه آخوندها و رژیم دیکتاتوری جنایتکارشان بپا خاسته‌اند. دوستان من، مدتهاست که تغییر سیاست نسبت به رژیم ایران به تأخیر افتاده است. انگلستان و همکاران ما در اتحادیه اروپا باید به ایالات متحده بپیوندند و آرمان دموکراتیک مردم ایران و خواست آنها برای آزادی و دموکراسی را به‌رسمیت بشناسند. رهبران اروپایی اکنون باید رژیم آخوندها را همان‌طور که هست بشناسند. این یک رژیم تروریستی است که تروریزم را از طریق حزب‌الله صادر می‌کند. دوستان من، این رژیم هرگز نمی‌تواند شریکی برای صلح در خاورمیانه باشد. انگلستان و اتحادیه اروپا باید شورای ملی مقاومت ایران و برنامه ده ماده‌ای خانم رجوی برای ایران فردا را به‌رسمیت بشناسند. هم‌چنین باید یک پروسه حسابرسی را در سازمان ملل شروع کنند تا رژیم ایران و رهبرانش را به‌خاطر دهه‌ها نقض حقوق‌بشر و کشتار هزاران زندانی سیاسی مورد حسابرسی قرار دهد. دوستان من، زنده باد یک ایران آزاد و دموکراتیک.

(ادامه دارد)