رویترز: هلند دو کارمند سفارت رژیم ایران را اخراج کرد

1397/04/15

وزارت خارجه هلند

وزارت خارجه هلند

خبرگزاری رویترز گزارش داد سرویس اطلاعات هلند AIVD روز جمعه گفت که هلند دو تن از کارکنان سفارت رژیم ایران را اخراج کرد.

بنا‌به این گزارش یک سخنگوی سرویس اطلاعات هلند گفت: «ما می‌توانیم تأیید کنیم که هلند دو نفر را از سفارت رژیم ایران اخراج کرده‌ است. اما نمی‌توانیم اطلاعات بیشتری ارائه کنیم».

این خبر در حال تکمیل است.

خبرگزاری حکومتی تسنیم: «گزارش اخراج این دو کارمند سفارت ایران ساعتهایی پس از آن منتشر شد که کمیسیون مشترک برجام به نشست خود در وین پایان داد.»

یورونیوز: هلند دو نفر از کارکنان سفارت رژیم ایران را اخراج کرد

سرویس اطلاعاتی هلند اعلام کرد که دو تن از کارکنان سفارت رژیم ایران در هلند از این کشور اخراج شده‌اند.

یورونیوز: هنوز مشخص نیست که آیا ارتباطی میان اخراج دو کارمند سفارت رژیم ایران در هلند و باز داشت‌های اخیر ۶ایرانی از جمله یک دیپلومات این رژیم در اروپا به اتهام تلاش برای بمب‌گذاری در گردهمایی مجاهدین خلق وجود دارد یا خیر.
در پی برگزاری گردهمایی روز شنبه ۳۰ژوئن (نهم تیرماه) در پاریس یک زوج ایرانی دارای تابعیت بلژیک به ظن تلاش برای بمبگذاری در این گردهمایی که در «ویل‌پنت» پاریس برگزار شد، از سوی پلیس بلژیک بازداشت شدند. همچنین یک دیپلومات رژیم ایران شاغل در اتریش نیز به همین اتهام در آلمان بازداشت شده و سه نفر دیگر هم با اتهام مشابه از سوی پلیس فرانسه دستگیر شده‌اند. تحقیقات پلیس در مورد افراد بازداشت شده هنوز ادامه دارد.

رویترز: سرویس اطلاعات هلند: دو کارمند سفارت رژیم ایران را اخراج کرد

خبرگزاری رویترز گزارش داد سرویس اطلاعات هلند AIVD روز جمعه گفت که هلند دو تن از کارکنان سفارت رژیم ایران را اخراج کرد.

بنا‌به این گزارش یک سخنگوی سرویس اطلاعات هلند گفت: » ما می‌توانیم تأیید کنیم که هلند دو نفر را از سفارت رژیم ایران اخراج کرده‌ است. اما نمی‌توانیم اطلاعات بیشتری ارائه کنیم».