قربانیان تجاوز ایرانشهر: افرادی با لباس نیروی انتظامی با زور اسلحه ما را ربودند

1397/03/28

نقش مأموران نظامی و انتظامی در جنایت دختران ایرانشهر

نقش مأموران نظامی و انتظامی در جنایت دختران ایرانشهر

قربانیان تجاوز ایرانشهر جزییات جدیدی از نقش مأموران نظامی و انتظامی رژیم آخوندی در این جنایت را برملا کردند.

تعدادی از زنان و دختران قربانی گفته‌اند توسط افرادی که «لباس نیروی انتظامی و یا نظامی بر تن داشتند و به‌زور اسلحه ربوده شده‌اند.»

روز دوشنبه ۲۸خرداد طیبه سیاوشی، عضو مجلس ارتجاع اظهارات امام جمعه ایرانشهر درباره تجاوز به گروهی از دختران این شهر را تأیید کرد و به خبرگزاری رسمی رژیم گفت پیگیریهای او از «منابع غیررسمی»، نشان می‌دهد فرد بازداشت‌شده در این پرونده «از پایگاه قدرت و مالی برخوردار است»

او اشاره‌یی به این پایگاههای قدرت نکرد.

یکی از پزشکان این شهر با اشاره به سنتی بودن بافت اجتماعی این منطقه گفت: «اکثر اشخاصی که دچار تعرض می‌شوند، به‌دلیل معذوریت در خانواده و جامعه مراجعه نمی‌کنند. آسیب‌دیده‌ها حتی ممکن است از سوی خانواده‌ها در خطر قرار بگیرند.»

یک منبع آگاه در پزشکی قانونی گفت از صبح امروز دوشنبه ۲۸خرداد تا بعد ازظهر امروز سه نفر برای آزمایش و تهیه مدارک مراجعه کرده‌اند.

بنا بر این اطلاعات یک نفر از آنها دختری ۲۴ یا ۲۵ساله بوده که سه یا چهار روز پس از وقوع حادثه شکایت کرده و برای معاینه اولیه و تاییدیه مراجعه کرده که آثار کبودی بر بدن او و آزمایش‌ها حاکی از آن است که او مورد «تجاوز» قرار گرفته است. به‌گفته این قربانی او هنگام ربوده شدن در حال برگشت از محل کار به خانه بوده است.

تهدید دادستان کل رژیم علیه افشاکنندگان تجاوز به زنان ایرانشهری

محمدجعفر منتظری، دادستان کل رژیم ایران، امروز دوشنبه ۲۸خرداد اعلام کرد عامل انتشار خبر تجاوز به تعدادی از دختران در ایرانشهر تحت تعقیب قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری حکومتی تسنیم وی گفت: «کسی که چنین خبری را ساخته و اعلام کرده است حتماً باید بتواند این ادعا را ثابت کند. مطابق اعلام مقامات قضایی محلی و دادستانی مرکز استان سیستان و بلوچستان و بررسی‌هایی که بنده به‌عمل آوردم موضوع به این ترتیبی که مطرح شده تکذیب می‌‌شود.»

حذف فیزیکی قربانیان تجاوز در ایرانشهر

پیامدهای این جنایت به حدی تکان‌دهنده است که محمد بلوچ‌زهی از کارگزاران محلی در سیستان و بلوچستان اعلام کرد:‌ «اکثر خانواد‌ه‌های قربانی تجاوز، دختران خود را لکه ننگی می‌دانند بر دامان خویش. در مواردی مشابه برخی خانواده‌ها برای پاک کردن صورت مسأله اقدام به حذف فیزیکی قربانیان می‌کنند».

خشم مردم ایرانشهر علیه رسوایی تجاوز به زنان

شماری از مردم ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان ایران در اعتراض به «تجاوز گروهی» به زنان این شهر در مقابل فرمانداری رژیم تجمع کردند. رژیم آخوندی به جای پاسخ به خواسته معترضان آنان را مورد حمله قرار داد و تعدادی را دستگیر کرد.

کاربران ایرانی با استفاده از هشتگ دختران_ایرانشهر #دختران_ایرانشهر

خواستار حمایت از قربانیان شده‌اند.