پلیس فرانسه که برای نجات جان یک زن گروگان، جان خود را به خطر انداخت لقب قهرمان گرفت

1397/01/04

آرنود بلترام، سرهنگ دوم پلیس فرانسه

آرنود بلترام، سرهنگ دوم پلیس فرانسه

پلیس فرانسوی که در گروگان‌گیری  روز جمعه  سوم فروردین  97 جان خود را برای نجات یک زن گروگان به خطر انداخته بود، در بیمارستان جان باخت.

رئیس‌جمهور فرانسه، آرنود بلترام، سرهنگ دوم پلیس را یک «قهرمان» ملی خوانده‌ است.  این پلیس  پیش از زخمی شدن با اقدامش باعث شد که گروگان‌گیری در سوپرمارکت شهر ترب، در جنوب فرانسه، به پایان برسد.

در جریان گروگان‌گیری سه نفر، شامل یکی از کارکنان فروشگاه و دو مشتری، کشته شدند. ۱۶نفر هم زخمی شدند که جراحات دو نفر بسیار شدید بود.  گفته می‌شود رضوان لقدیم، گروگان‌گیر، قبل از عملیات گروگانگیری و هنگام ربودن یک خودرو، راننده آن را هم کشته  بود. 

جرارد کولومب، وزیر کشور فرانسه با اعلام خبر مرگ پلیس ۴۵ساله، نوشته است «او برای کشورش جان داد. فرانسه هیچگاه قهرمانی، شجاعت و فداکاری او را فراموش نخواهد کرد».

به گفته وزارت کشور فرانسه، این پلیس سعی کرده بود که گروگانها را از فروشگاه خارج کند اما گروگان‌گیر یک زن را به‌عنوان سپر جان خود نگه داشته بود. سرهنگ دوم بلترام داوطلب شده بود تا جایش را با آن زن عوض کند. به گفته وزیر کشور فرانسه، این سرهنگ پلیس، موبایل خود را روی میز روشن گذاشته بود تا همکارانش در جریان وضعیت قرار بگیرند. وقتی پلیس صدای تیراندازی را شنید به داخل فروشگاه حمله کرد اما بلترام به‌شدت زخمی شده بود. دولت فرانسه گروگانگیری روز جمعه را اقدامی تروریستی  خوانده است.