ادعای خامنه‌ای در شروع سال ۹۷:هیچکس به‌خاطر مخالفتش با حکومت مورد فشار و تهدید قرار نمی‌گیرد

1397/01/01

خامنه‌ای ولی فقیه ارتجاع

خامنه‌ای ولی فقیه ارتجاع

ولی‌فقیه ارتجاع سخنانش در مشهد در اول فروردین ۹۷را به واکنش نسبت به شعارهای مردم در قیامهای دیماه و اعتراضات سراسری مردم در سال ۹۶علیه دیکتاتوری و سرکوب و بی‌عدالتی اختصاص داد.

خامنه‌ای در انکار خواست اصلی قیام‌کنندگان دی ماه براندازی دیکتاتوری بود مدعی شد که «در ایران تحت حاکمیت آخوندی هیچ کس به‌خاطر کفر و نظرش و مخالفتش با رژیم مورد فشار و تعقیب قرار نگرفته است».‌ خامنه‌ای گفت:

«عده‌یی بی‌انصافی می‌کنند. از آزادی موجود استفاده می‌کنند  و به دروغ می‌گویند آزادی وجود ندارد. رادیوهای بیگانه و تبلیغات بیگانه هم سخن اونها را بازتاب می‌دهند. واقع قضیه این نیست. امروز در کشور ما آزادی فکر هست؛ آزادی بیان هست؛ آزادی انتخاب هست؛ هیچکس به‌خاطراین‌که فکرش و نظرش مخالف نظر حکومت است مورد فشار و تهدید و تعقیب قرار نمی‌گیره/ هر گس ادعا کند که من مورد فشار قرار گرفتم چون عقیده‌ام در فلان مسأله برخلاف عقیده حکومت بوده؛ هر کس چنین ادعایی بکنه دروغ گفته. چنین چیزی نیست».

خامنه‌ای برای توجیه  این دروغ بزرگ، مدعی شد همه آنهایی که مورد سرکوب قرار گرفته‌اند قانون را نقض کرده‌اند: «این که کسی توقع داشته باشد آزاد باشد برخلاف قانون عمل کنه این منطقی نیست و این وجود ندارد. آزادی بنابراین هست.  مردم‌سالاری، انتخابات عمومی در کشور ما جزو کم نظیرترین انتخاباتها در تمام دنیا و در کشورهای مختلف است. تقریباً همه سالها اخیراً هر دو سال یکبار انتخابات انجام می‌گیرد

مسأله عدالت، عدالت بنده در چند هفته قبل گفتم در عدالت عقبیم. در بحث عدالت عقبیم. عقیده من همینه. منتهی دیگران، بدخواهان جور دیگه‌یی استفاده کردندمعنای این حرف را این قرار دادند که کشور در باب عدالت هیچ حرکتی انجام نداده است. این خلاف واقعهدر باب عدالت کارهای بسیار زیادی انجام گرفته. کارهای بسیار خوبی انجام گرفته است».

خامنه‌ای در سخنان خود ضمن اذعان به فساد حکومتی تلاش کرد آن را انکار کند. وی همچنین بحران درونی و جنگ و جدال جناحی را یک مشکل گریبانگیر رژیم آخوندی دانست. اما خودش در نقش سرکرده باند غالب به تصفیه حساب با باند مقابل پرداخت: «در دولتهای مختلف چند بار میخواستن از بانک جهانی از صندوق بین‌المللی پول وام بگیرند، بنده نگذاشتم و جلویش را گرفتم، مقدمات را فراهم کرده بودند که اینکار را انجام بدند.این که ما از بیگانه طلب بکنیم و متعهد در مقابل بیگانه بشویم این خطای بزرگی است.

یکی از موانع هم عدم توجه به سیاست درون زایی  اقتصاد در کشور بوده است. یکی از موانع پیشرفت ماقبیله‌گرایی سیاسی یا جناحی است.

اینکار را اگر چنان‌چه شما بکنید خوبه.اگر جناح مقابل شما بکنه بده. این اشکال کار ماست. گرفتار جناح گرایی وقبیله‌گرایی سیاسی هستیم. یکی از مشکلات ما اینه.

یکی از مشکلات ما عدم مبارزه جدی با فساده. من اینجا عرض بکنم، مسأله فساد امروز در کشور به یه مسأله خیلی رایج یعنی شهرت فساد و مفسد در کشور به‌صورت رایجی در آمده، نه این خبرها نیست. البته فساد کمشهم بد است.کمش هم مضر است، اما اینی که تبلیغ میکنن بعضی که حالا همه جا را فساد گرفته، به هیچ‌وجه اینطوری نیست».

خلیفه ارتجاع در واکنش به اعتراضات داخلی و همچنین اعتراضات مردم در قیامها علیه جنگ‌افروزی و دخالتهای رژیم در سوریه و دیگر کشورهای منطقه و همچنین در پاسخ به محکومیت بین‌المللی سیاست صدور تروریسم و بنیادگرایی رژیم گفت:

«یک جمله راجع به مسایل منطقه و خباثت آمریکایی‌ها عرض بکنم، که این هم امر لازمی است، مسأله روز است. جمهوری اسلامی پرچم عزت و اقتدار ملت ایران را در منطقه به اهتزاز در آورد در این سالی که گذشت.

اینها کارهای بزرگی است کارهای کوچکی نیست، حالا فضولهای بین‌المللی کسانی که در همه مسائل داخلی مناطق دنیا می‌خواهند دخالت کنند، اعتراض می‌کنند که ایرانیها چرا در مسائل عراق و در مسائل سوریه و امثال اینها چرا شرکت می‌کنند، چرا دخالت می‌کنند خوب به شما چه!  

انکار حقایق مربوط به سرکوب و فساد و بی‌عدالتی رژیم  در سخنرانی خامنه‌ای در حالی که رژیم آخوندی در  منتهای منفوریت داخلی و انزوای بین‌المللی  به سر  می‌برد  ناشی از درماندگی خامنه‌ای  در مرحله پایانی می‌باشد که هیچ چاره‌یی  جز انکار حقایق نمی‌بیند».