مریم رجوی: به پیشواز نوروز بزرگ آزادی

مراسم تحویل سال 1397 با حضور مریم رجوی

مراسم تحویل سال 1397 با حضور مریم رجوی

روز سه‌شنبه ۲۹  اسفند، در ساعتهای پایانی سال ۱۳۹۶شمسی، جشن نوروزی و مراسم تحویل سال ۱۳۹۷، با حضور مریم رجوی در جمع مجاهدان آزادی در آلبانی برگزار شد.

ابتدا مریم رجوی با نثار تاج گلی به پای نماد شهیدان قیام مردم ایران، یاد آنها را گرامی داشت. بعد از مراسم تحویل سال، مریم رجوی با تبریک سال نو به مردم ایران گفت: سال ۹۶با فصل قیام به‌سر رسید؛ و سال ۹۷را می‌توان و باید به سالی سرتاسر قیام تبدیل کرد و این قیام و انقلابی است تا پیروزی.
در این برنامه، شهردار رودی جولیانی و شماری از شخصیت‌های آلبانیایی شرکت داشتند.
متن کامل سخنرانی مریم رجوی در جشن نوروز و مراسم تحویل سال نو را در این‌جا می‌خوانید:

این بهار قیام است، باشد که در این سفر پیروزمند، به بهار آزادی برسد

حلول سال نو و عید نوروز بر همگان خجسته باد. در تیک‌تاک تحویل سال، صدای پای قیام‌‌کنندگان در ۱۴۲شهر ایران را می‌شنویم؛ و صدای رژه قیام‌آفرینان و مجاهدانی که می‌آیند و سرانجام کار حکومت منحوس آخوندها را یکسره می‌کنند. بهار امسال از میان خیزش‌ها گذرکرده است؛ بله، این بهار قیام است. باشد که در این سفر پیروزمند، به بهار آزادی برسد.
بسیار خوشوقتیم که حامی روزهای سخت اشرفی‌ها و دوست دیرین مقاومت ایران، رودی جولیانی، در مراسم نوروزی مقاومت ایران حضور دارد. او از ابتدا با برچسب تروریستی بر مقاومت عادلانه برای آزادی از شر ملایان بنیادگرا، پدرخواندگان واقعی و حقیقی داعش، مخالف بود. او با انتقال مجاهدین از اشرف به کشتارگاهی به‌نام لیبرتی، آن‌هم تحت نام و زرورق کمیساریا و سازمان ملل مخالف بود و آن را ریاکاری محض می‌دانست. او نماینده وجدان آمریکایی‌هایی بود که در همان قیامهای سال ۸۸هم، در طرف مردم ایران، رودر روی سیاست مماشات قرار گرفتند و سیاست درست را نشان دادند.

همچنین به‌ دوست بسیار گرامی مجاهدین، آقای وزیر، پاندلی از آلبانی صمیمانه خوش‌آمد می‌گوییم.
من فکر می‌کنم که پاندلی مایکو و همسرش انکلیدا نام‌هایی است که در تاریخچه روابط آلبانی و ایران درخشان و زرین باقی می‌ماند.
همچنین به خانم جبریای عزیز با همه تلاش‌ها و آقای فاطمیرمدیو، با همه راهگشایی‌هایش خوشآمد می‌گویم.

سال ۹۷را می‌توان و باید به سالی سرتاسر قیام تبدیل کرد

در سرتاسر سال۹۶جامعه ایران در حال و هوای خیزش و قیام بود. در فصل بهار، جنبش دادخواهی قتل‌عام‌شدگان ۶۷، خامنه‌ای را در شعبده انتخابات‌ به شکست کشاند. در تابستان، مجاهدین خلق ایران، مسئول اول خود را برای دوره جدید برگزیدند و با شتابی مضاعف برای مقاومت و قیام آماده شدند. در فصل پاییز، پس از زلزله استان کرمانشاه، خشم و بیزاری علیه آخوندها همه ایران را فرا گرفت و در زمستان، قیام‌ها برای سرنگونی رژیم در سراسر ایران، شعله کشید. از آن هنگام، امواج سرکش اعتراضها هر روز به‌ دیوار اختناق و سرکوب ضربه می‌زند. سال ۹۶با فصل قیام به‌سر رسید؛ و سال ۹۷را می‌توان و باید به سالی سرتاسر قیام تبدیل کرد و این قیام و انقلابی است تا پیروزی.

جوشش هزار اشرف و کانونهای شورشی

بهار طبیعت هر سال بر طبق تقویم، جایگزین زمستان می‌شود. اما بهار آزادی نه تقویمی دارد؛ نه خود‌‌به‌خود فرا می‌رسد. بهار و نوروز آزادی نمی‌آید؛ مگر با نثار قلب‌ها و جانها و اراده‌هایمان. مگر این‌که سازمان‌یافته باشیم و حول یک خط و استراتژی، متحد و هم‌جهت.
به‌همین دلیل قیامهای دی‌ماه، در قلب زمستان، بهارآفرین بوده و هست. این قیامی است که از زیر سلطه سرکوب سربرآورده است؛ قیامی است که سازمان می‌دهد و متحد می‌کند. این جوشش هزار اشرف و کانونهای شورشی است و ارتش بهار با صد هزار برگ گل سرخ کامکار.
راستی با وجود یک اختناق وحشی، با وجود این همه فریبکاری و این‌همه شیطان‌سازی مبارزه و مقاومت، این بی‌‌شمار جوانان قیا‌م‌آفرین در سراسر ایران از کجا آمدند؟
این نه اگر معجزه‌‌ ست پاسخ‌تان چیست؟
در نفس اژدها چگونه شکفته است؟
این همه یاس سپید و نسترن سرخ؟
بله این معجزه است؛ معجزه پایداری است. معجزه بهای خونین و سنگین برای برافراشته نگه‌داشتن پرچم سرنگونی ولایت فقیه و حماسه رنجی طولانی است که هر روز و هر روز بذرهای اعتراض و مقاومت را در جامعه ایران افشانده است.
سلام بر شهیدان اشرف و لیبرتی، سلام بر شهیدان محاصره و سلام بر حماسه پایداری پرشکوه ۱۴ساله. مسعود راست می‌گفت که اشرف اسطوره و تکثیر شد. از قلب زندانها تا سراسر ایران زمین.
مردم ایران هیچ‌گاه این رژیم را نخواسته‌اند. بنابراین، خیزش‌ها و قیام‌ها بارها و بارها در برابر رژیم سربرداشته است. راستی قیامهای جاری چه تفاوتی با گذشته دارد؟
گوهر بهاری قیام، این بار در این است که پاسخ ‌معادله سرنگونی را یافته است. و رژیم راه‌حلی در برابر آن ندارد.
گوهر امیدآفرین این است که هزار اشرف و کانونهای شورشی در جنبش اعتراضی نقش‌آفرین شده‌اند.
و این است که شعار مرگ بر خامنه‌ای همه‌گیر شده است.

ارتش بهار در راه است و زمستان ارتجاع باید برود

گفتم که بهار آزادی تقویمی ندارد. معنایش این است که این بهاری است که زمستانی در پی ندارد. یعنی دیگر اوضاع به‌پیش از شروع قیام‌ها باز نمی‌گردد.
این را مردم ایران اراده کرده‌اند. اراده کرده‌اند که با یاری رزم‌آوران آزادی، رژیم دیکتاتوری مذهبی را سرنگون کنند و روز و روزگار نویی را به‌وجود آورند. این قیام‌ الگویی است از این‌که چگونه بهار آزادی را به‌دست خودمان بسازیم. به‌همین دلیل سراپا نو، پرطراوت و بهاری است. چون ضدارتجاع و بنیادگرایی است؛ چون آینده ایران را تدارک می‌بیند؛ و چون یک آلترناتیو را ارائه می‌کند؛
این همان واقعیت بزرگی است که خود را به رژیم تحمیل کرده است. به‌طوری که خامنه‌ای در مثلثی که ساخته بود، به ناچار اذعان کرد که نیروی قیام آفرین در خاک ایران زمین، سازمان مجاهدین خلق ایران است و از ماه‌ها قبل برای آن آماده شده و فراخوان داده‌ بود.
او به نقش نیروی محوری قیام، اقرار کرد تا رژیم‌اش را برای مقابله با آن بسیج کند. اما زمان حفظ این رژیم پوسیده دیگر به‌سرآمده است. ارتش بهار در راه است و زمستان ارتجاع باید برود.
وقتی که مردم ایران می‌توانند حکومتی بر اساس آزادی و دموکراسی و جدایی دین و دولت و جامعه بر اساس برابری و عدالت داشته باشند، چرا باید رژیمی ارتجاعی و پوسیده و ضدمردمی را تحمل کنند؟‌
این رژیمی است که قدرت خود را با تحمیل گرسنگی به کودکان ایرانی و کشتار کودکان سوری حفظ می‌کند.
این رژیمی است که ناتوانی‌ و ماهیت ضدمردمی‌اش در هر واقعه‌یی بیرون می‌زند؛ از زلزله استان کرمانشاه تا سقوط هواپیمای تهران-یاسوج و انفجار معدن آزادشهر در استان گلستان.
این رژیمی است که جناح‌های به‌اصطلاح معتدل و اصلاح‌طلب‌اش بر سرکوب اعتراض‌کنندگان پافشاری می‌کنند و رئیس‌جمهور اعتدالی آن به‌بوسیدن دست شبه‌نظامیان آدم‌کش افتخار می‌کند.
اخیراً وزیر کشور روحانی تمام قد، از همه جناحها و رسانه‌های رژیم برای مشارکت تمام عیارشان در سرکوب قیام دی‌ماه، تشکر کرد. آنها بارها خاطرنشان کردند که بر یک کشتی نشسته‌اند و اگر قیام آن را سوراخ کند، همگی غرق خواهندشد.
این رژیمی است که نابودی ولی‌فقیه‌اش که به گفته خودشان عمود خیمه نظام است، امروز شعار قیامهای ایران شده است. آخوندها پس از غارت ثروتها و منابع کشور، به‌ افلاس و بی‌پولی گرفتار شده‌اند. بانکها ورشکسته،‌ صندوق‌های بازنشستگی ورشکسته و یک دولت به‌ تمام معنا فلج و ورشکسته.
آنها تاوان دزدی و فساد و بی‌کفایتی خود را از ملت ما گرفته‌اند. سفره‌های مردم را خالی و اقتصاد کشور را دچار رکود کرده‌اند، روستاها را به‌ ویرانی و شهرها را به‌ فلاکت کشانده‌اند. صنایع کشور را تعطیل و کارگران را بیکار و فقیر کرده‌اند. کشاورزان را از داشتن آب و از زندگی و آزادی محروم کرده‌اند و اموال مردم را به یغما برده‌اند. میلیون‌ها دختربچه و پسربچه را به‌‌جای تحصیل به‌ کارهای سخت گمارده‌اند و بخش بزرگی از جمعیت کشور را به‌ گرسنگی یا بیکاری محکوم کرده‌اند.
قیام و انقلاب برای نجات ایران از همین رنج‌هاست. نوروزی که ما برای رسیدن‌اش مقاومت می‌کنیم، بازگرداندن شادی و امید به همین جامعه فقرزده و تحت سرکوب است.

حالا، خامنه‌ای به‌خاطر بی‌عدالتی از مردم ایران معذرت می‌خواهد. جواب مردم ایران این است که توبه گرگ مرگ است. وانگهی اگر راست می‌گویی، بگو که سلطنت مطلقه فقیه، غصب حاکمیت مردم و ام‌الفساد است و مانند سلطنت شاه در انقلاب ضدسلطنتی مردم ایران، سرنگون باید گردد.

رمز رستگاری ملی، مرگ بر اصل ولایت فقیه و زنده باد ارتش آزادی است

این که دولتهای اروپا پس از سال‌ها تأخیر بر تهدید جنگ‌افروزی‌ رژیم در منطقه و برنامه موشکی آن دست گذاشته‌اند، البته گام مثبتی است.
اما گام‌های بلندتر، اخراج رژیم از منطقه و تعطیلی برنامه موشکی و غنی‌سازی اورانیوم و کوتاه‌کردن دست‌ آخوندها از سیستم جهانی بانکی است. همه این گام‌ها البته ضروری است. اما مقابله همه‌جانبه با این رژیم، مقابله قطعی با این رژیم، و مقابله آینده‌دار با این رژیم، تماماً در این جمله خلاصه می‌شود:‌ در کنار مردم و مقاومت ایران قرار بگیرید. قیام ایران، بهار و تازگی را به‌ارمغان آورده است. شما نیز سیاست کهنه چند دهه را رها کنید و مبارزه مردم ایران برای سرنگونی رژیم و آلترناتیو دموکراتیک این رژیم را به‌رسمیت بشناسید.
آنچه مردم ایران می‌خواهند این است:‌ عمل بلادرنگ، تغییر بلادرنگ، سرنگونی بلادرنگ، آزادی بلادرنگ، نان و شغل و مسکن و لغو بلادرنگ همه اجبارات حکومتی از جمله لغو حجاب اجباری.

سال ۱۳۹۷، برای مقاومت ایران و برای همه اعضا و هواداران‌اش، از کانونهای شورشی در داخل ایران تا یاران مقاومت در سراسر جهان، سال تعهد خلل‌ناپذیر برای استمرار قیام‌ها و به نتیجه رساندن آنهاست.

با چنین عزمی و با چنین تعهدی، آغاز سال ۱۳۹۷را به‌ مردم شهرهاى به‌پا خاسته و به‌ میلیون‌ها ایرانی تبعیدی تهنیت می‌‌گویم.
تبریک به‌ اعضای شورای ملی مقاومت و اشرف‌نشانها و یاران مقاومت در سراسر جهان.
تبریک به‌ مجاهدین خلق ایران و به رزمندگان آزادی. به‌ آنها می‌گویم: رویش قیام‌ها و شکفتن گل‌های رنگارنگ کانونهای شورشی در دست‌ شماست.
پرشورترین تهنیتها نثار جوانان قیام‌آفرین؛ به‌ آنها می‌گویم بهار به‌ شما سلام می‌کند. و تبریک به ‌مسعود که استراتژی قیام و سرنگونی را با هزار اشرف پی‌ریزی و نیروی رزمنده آزادی را هدایت کرده است.
در دقایق شروع سال، شهیدان سرفراز قیام را به‌یاد داریم و آنها را هرگز از یاد نمی‌بریم. این شهیدان، بی‌نام و نشان بودند. اما نام و نشان ملت ایران را پرآوازه کردند. به‌خصوص جوانان مظلومی را به‌یاد می‌آوریم که در زیر شکنجه‌ جان باختند. جای همه آنها سبز و سرسبز باد. آنها فدیه سرخ ملت ما در آستان بهار آزادی‌اند.
همچنین درود می‌فرستیم به‌ زندانیان قیام و همه زندانیان سیاسی ایران. به‌ آنها می‌گوییم بهار ایران از ایستادگی شما خرم و فرخنده شده است.
سرانجام می‌خواهم به‌ هموطنان‌ام در داخل ایران بگویم بهار آزادی در دسترس است. اما آوردن آن فقط با دستها و اراده‌های خودمان ممکن است.
هم‌چنان که مسعود گفت:‌ «رمز رستگاری ملی، مرگ بر اصل ولایت فقیه و زنده باد ارتش آزادی است».
پس به‌ فرزندان قیام‌آفرین‌تان و به کانون‌‌های شورشی یاری برسانید. و با گسترش مقاومت و اعتراض در برابر استبداد مذهبی، به‌ پیشواز نوروز بزرگ ملت ایران برخیزید. برای اطمینان خاطر آخوندها می‌گویم که این قیام و انقلابی است تا پیروزی، تا هر زمان که طول بکشد. آغاز سال ۱۳۹۷مبارک باد.

نوروز قیام‌ها، نوروز مجاهدین و نوروز کانونهای شورشی

سخنانم را خطاب به‌ شما خواهران و برادرانم که در این جا هستید به پایان می‌برم. هزار تبریک به‌ شما به‌خاطر سال نو و هزاران تبریک به‌خاطر عزم‌های بهاری و نوروزی شما.
ما از آغاز مقاومت‌مان، مراسم سنتی نوروز را با آزادی آمیخته‌ایم. یعنی با امید سرشار و رزمنده به‌ آمدن آزادی و نبرد بی‌وقفه برای آن و فدا کردن و از خودگذشتن برای چنین عیدی.
یاد شهیدان دهه ۶۰و یاران قتل‌عام شده تا جاودانه فروغ‌ها به‌خیر. یاد شهیدان اشرف و لیبرتی به‌خیر و یاد تمام شهیدان آزادی به‌خیر.

حالا ما در نوروز قیام‌ها، نوروز مجاهدین و مبارزین، نوروز کانونهای شورشی هستیم. استراتژی شما صحت و اصالت خودش را نشان داده است. رنج‌ و پایداری شما گل داده است.

بله خندید باغبان که سرانجام شد بهار
دیگر شکوفه کرده درختی که کاشتم
درست به‌همین دلیل، این نوروز، عید تعهدها و مسئولیتها هم هست. شما نقش تعیین‌کننده‌یی دارید. سازمان شما نقش تعیین‌کننده‌یی دارد. و در سال تعیین‌کننده‌یی هستیم. امسال زمان‌ تعهدهای بزرگ است. زمان تازه کردن، زمان بهاری کردن و زمان دگرگون کردن همه عزم‌ها و کارها و نگاهها، بله نوروز امید و باور و یقین. امیدوارم و یقین دارم که در این سال، با مسئولیت‌پذیری صدچندان رسالت و تعهدی را که تاریخ بر دوش شما گذاشته بتوانید با سرعتی چشمگیر به‌پیش ببرید. با این تجدید عهد، بار دیگر سال ۱۳۹۷بر تک‌تک شما مبارک و خجسته باد.