رسوایی دین حکومتی یا حکومت دینی؟

1396/11/28

 

رسوایی سوء‌استفاده آخوندها از دین برای اعمال حاکمیت فاشیستی  بر مردم، آن‌چنان بالا گرفته که غیر از تنفر بی‌سابقه مردم از این حاکمیت ارتجاعی -که در قیام به خوبی نشان دادند- در درون و میان مهره‌ها و سرمداران رژیم نیز تاثیر خودش را گذاشته آن‌چنانکه به‌اجبار صحبت از  مخالفت با  حکومت دینی حتی در حوزه‌های آخوندی می‌شود.      

آخوند مصباح یزدی مهره خامنه‌ای  در این زمینه می‌گوید: «ته دل بعضی مسئولان این است که با اسلام و دین نمی‌شود، کشورداری کرد، نهایت حرف آنها سکولاریزه کردن نظام یا همان نظام بدون اسلام ناب است. الآن متأسفانه دیدگاه برخی مسئولان همین است، ولی چون سیاستمدار هستند زیر پوستی حرکت و منش می‌کنند».

آخوند حبیب‌الله غفوری، قائم‌مقام مدیر حوزه‌های علمیه آخوندی نیز به ریزش و رویگردانی آخوندهای نجف و قم  از ولایت خامنه‌ای و حاکمیت منحوس آخوندی با عنوان «جدایی دین از سیاست حوزه قم و نجف را تهدید می‌کند» چنین اعتراف می‌کند: «بعضی از آقایان اساتید در قم! سر درس به طرق مختلف سعی می‌کردند اظهار کنند که بله! ما کاری به حکومت نداریم! ما آخوند دولتی و حکومتی نیستیم و درصدد القاء این مطالب به طلاب بودند و به آن افتخار هم می‌کردند». (خبرگزاری  حکومتی حوزه24بهمن96)

آخوند علم‌الهدی در تقابل با حرفهای روحانی در زمینه برگزاری رفراندوم بر«مسأله دینی بودن و اسلامیت نظام و انقلاب» تأکید می‌کند و « بحث از مردم‌سالاری سکولار را غلط» و مغایر با دین حکومتی و «رهبری نظام می‌داند». (خبرگزاری حکومتی ایسنا27بهمن 96)

سایت حکومتی خبر آنلاین  27بهمن96 نیز نسبت به نفوذ در حوزه‌های آخوندی هشدار می‌دهد و می‌نویسد: «در صورتی که دشمن در این نهاد نفوذ کند، حتماً آسیب و ضرر بیشتری نسبت به نفوذ در سایر موارد خواهد داشت؛ از این رو باید حراست در مقابل نفوذی که در حوزه می‌شود بیشتر از نهادهای دیگر باشد».

واقعیت این است که  در شرایط کنونی هم ریزش در قاعده رژیم ولایت فقیه  یعنی حوزه‌های آخوندی قابل فهم است و هم هراس در میان سران و مهره‌های  وابسته به خامنه‌ای.

واقعیتی که به‌خصوص زیر ضرب قیام مردم ایران بیش‌از‌پیش بیرون زده است.

مردم در جریان قیام ایران با شعارهایی نظیر ”آخوندها حیا کنید مملکت را رها کنید”، ”اسلام را پله کردند مردم را ذله کردند”، با  صریح‌ترین بیان  نفرت و انزجارشان را از حاکمیت فاسد ولایت فقیه ابراز داشتند و خواستار سرنگونی آن شدند.

آری، زیر ضرب قیام مردم ایران است  که زمزمه‌های جدایی دین از سیاست از حوزه‌های آخوندی هم به گوش می‌رسد و برای مثال آخوند حبیب‌الله غفوری می‌گوید: «جدایی دین از سیاست حوزه قم و نجف را تهدید می‌کند».

و این واقعیت به‌مثابه به صدا درآمدن ناقوس مرگ  حاکمیتی است که با سوء‌استفاده از دین و تحت عنوان حاکمیت دینی مردم را سرکوب می‌کند به انواع و اقسام بحرانها نظیر فقر، بیکاری، گورخوابی، حاشیه نشینی و… مبتلا کرده است.