هافینگتون پست:‌ مرگ بر دیکتاتور توسط مردم مبارز ایران طنین‌انداز شد

1396/10/10
 
 

انعکاس هافینگتون‌پست از قیام مردم ایران

انعکاس هافینگتون‌پست از قیام مردم ایران

هافینگتون پست 9دی 96:
 

‹مرگ بر دیکتاتور› بار دیگر در میان مردم مبارز ایران، به‌ویژه جوانان و زنان، طنین‌انداز شده است. برای ماهها هزاران تن در مناطق مختلف اعتراضات خود را نشان داده‌اند و خواستار عدالت برای غارت ثروت‌شان در مؤسسات وابسته به ‹خامنه ای› و سپاه پاسداران شده‌اند. با این حال، مقیاس و جهت گیری سیاسی اعتراضات روزهای پنجشنبه و جمعه چشمگیر و قابل‌توجه بود… .

هافینگتن پست افزود: به گزارش خبرگزاری حکومتی (ایسنا) طی حداقل هفت نماز جمعه در سراسر ایران، آخوندها بر روی اپوزیسیون اصلی، سازمان مجاهدین خلق ایران و مریم رجوی، پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران، به‌عنوان بانی اصلی این تظاهرات انگشت گذاشتند. اعتقاد همگانی بر این است که این جنبش از حمایت گسترده در ایران برخوردار است و گردهمایی‌های سالانه در پاریس را سازماندهی می‌کند که دهها هزار نفر از ایرانیان را از سراسر جهان گردهم می‌آورد.

 
در مشهد، احمد علم الهدی، نماینده خامنه‌ای، با گفتار زهرآلودش نسبت به مجاهدین خلق، نشانگر رویکرد وحشی و انتقام گیر آنان نسبت به این جنبش است. خانم رجوی در روز چهارشنبه ششم دی از معترضان مشهد به‌خاطر شجاعت آنها سپاسگزاری کرد و از شهرهای دیگر خواست به حمایت از این قیام بپیوندند.