گردهمایی بزرگ مقاومت ایران، سخنرانیهای جان برد، مایکل موکیزی و لوئیس فری

1396/4/25

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران

جان برد – وزیرخارجه پیشین کانادا
خانم رجوی، دوستان، متشکرم، 
خانم رجوی، دوستان، این امتیاز و افتخار بزرگی برای من است که می‌توانم به شما در مبارزه‌تان برای آزادی و بر ضدفاشیسم مذهبی ملحق شوم. مردم ایران خواهان و شایسته چیزی بهتر از این سرکوب بی‌رحمانه‌ای هستند که توسط آخوندها در تهران با آن روبه‌رو هستند.
 
سخنرانی جان برد، گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس
   سخنرانی جان برد، گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس 
دوستان، من بر این باورم که اکنون ضرورت دارد که با یک شفافیت معنوی سخن گوییم چرا که عبارات سیاسی دارای اهمیت هستند. و من بسیار مفتخرم که دولتی که من در آن به‌عنوان وزیر خارجه کانادا خدمت کردم، با شفافیت معنوی بالایی سخن گفت. ما تمامیت رژیم ایران را یک حامی تروریسم دولتی نام گذاری کردیم، ما سخنگوی رژیم را با تو سری از کانادا بیرون کردیم، سفارت خودمان را بستیم و به مناسبات دیپلوماتیک با این رژیم پایان دادیم.دوستان، دوستان، پولی که این رژیم صرف تروریسم می‌کند، صرف دخالتهای نظامی در کشورهای منطقه می‌کند، پولی را که آنها صرف برنامه هسته ای‌شان می‌کنند، پولی است که از مردم ایران دزدیده شده و آنها (مردم) خواهان متوقف کردن آن هستند. خبر خوب این است که غرب به نحو فزاینده‌یی از سیاستهای شکست خورده‌اش فاصله گرفته است، در مراوداتش، در مساعدت به آن و مماشات؛ این سیاست‌ها مبارزه مردم ایران برای آزادی را بی‌نتیجه کرده است. دوستان، ما باید همچنین به این دروغ بزرگ پایان بدهیم که روحانی و همراهان او مدره هستند؛ به سابقه آنها نگاه کنید، 1800اعدام، حمایت فزاینده از تروریسم در منطقه و ماوراء آن، حمایت وحشیانه نظامی بر ضدهمسایگان ایران و مسئول جنایت علیه بشریت در سوریه. روحانی از این حکومت حمایت کرده و به مدت 38سال از سران آن بوده است، ما باید قویاً علیه مشروعیت انتخابات اخیر صدایمان را بلند کنیم. این انتخابات غیرقانونی، ساختگی و تقلبی بوده است، فقط دوستان و حامیان این رژیم بودند که توانستند در این انتخابات شرکت کنند و هیچ زنی اجازه شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری را نداشت.به جای مراودات، مساعدت و مماشات، راه بهتری هم وجود دارد؛ اکنون زمان آن فرا رسیده است که مردم ایران آینده خود را رقم بزنند؛ زمان تغییر رژیم ایران فرا رسیده است. جمعیتی که در این اجتماع جمع شده است، بهترین گواه بر خواسته مردم ایران برای به‌دست آوردن مسیری جدید است؛ بگذارید که تمامی آزادیخواهان در همه جا، از این اشتیاق مردم ایران حمایت کنند. و در خاتمه دوست دارم که به شجاعت همه شما در این سالن اذعان کنم، به‌خصوص از رهبری شجاعانه خانم مریم رجوی سپاسگزاری کنم. از این شجاعت شما تشکر می‌کنیم و بگذارید که سال آینده در تهران به دور هم جمع شویم. ایران آزاد.

مایکل موکیزی-وزیر پیشین دادگستری آمریکا
خانم رجوی، مهمانان گرامی و بیش از همه شما حامیان سازمان مجاهدین و آزادی در ایران.

از سال پیش تا الآن که این‌جا جمع شدیم، بنظرم این عادلانه است که بگویم برای آنچه که اتفاق افتاده است باید سپاسگزار باشیم. به یک معنا، ما در یک مکان کاملاً جدید و بهتر هستیم. این چیزیست که محقق شده است. همه متوجه هستند که من منظورم چیست وقتی می‌گویم که ما در یک مکان بهتر هستیم، منظورم به‌طور عام همه کسانی هستند که می‌خواهند تغییر رژیم را در ایران ببیند و به‌طور خاص سازمان مجاهدین.

 
سخنرانی مایکل موکیزی، گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس
سخنرانی مایکل موکیزی، گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس

در ماه می، ایالات متحده و کشورهای عربی در خاورمیانه یک نشست تاریخی سران در ریاض برگزار کردند که در آن ایالات متحده به بسیاری دیگر برای ترک سیاست توهم حسن نیت در رابطه با رژیم ایران پیوست، و به گفته رئیس‌جمهور آمریکا ترامپ به‌رسمیت شناخته شد که بیشترین قربانیان رنجدیده از رژیم ایران، مردم ایران می‌باشند.

هر چند در یک مکان بهتر هستیم، اما من فکر می‌کنم که اغراق نیست که گفته شود اکنون به قسمت سخت کار رسیده‌ایم. اکنون زمان آن است که کشورهای دیگر با هم متحد شوند تا رژیم ایران را نامشروع کنند، آن را به‌طور بین‌المللی ایزوله کنند و سپاه پاسداران را به‌خاطر این‌که یک سازمان تروریستی است در لیست بگذارند.

همچنین باید گامهای دیگری برداشته شود که فشار را هم از داخل و هم از خارج ایران وارد کند تا (مردم ایران) از شر آخوندها خلاص شوند.

بهترین کار برای ایرانیان و غیرایرانیان این است که با مقاومت ایران هماهنگ شوند تا برای شهروندان سرکوب شده ایران روشن سازند که نزاع دنیا نه با ایران، بلکه با آخوندهایی است که ایران را تحت سلطه خود کشیده‌اند.

اعضای سازمان مجاهدین در داخل ایران با مبارزات تبلیغاتی جسورانه‌شان با فراخوان به تغییر رژیم و نصب عکسهای خانم رجوی و شعارهایی در مخالفت با رژیم آخوندها، یک نمونه در ایران به‌وجود آورده‌اند. آنها روی دیوارها شعارهایی در حمایت از این گردهمایی می‌نوشتند.

این به ما بستگی دارد که انرژیی که پشت این تلاشها هست، روی هدف تغییر رژیم متمرکز بماند. 

اکنون که کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی روی خطر از جانب رژیم ایران متمرکز هستند ما باید به آنها بپیوندیم و تمامی دنیای متمدن، برای تغییر رژیم غیرمتمدن در ایران- تهران. رژیمی که در حاکمیت است.

بسیار متشکرم.
لوئیس فری – مدیر پیشین اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف.بی.آی) 

واقعا متشکرم، 
از همه شما متشکرم
و با تشکر از برادران و خواهرانمان در تیرانا که امشب ما را می‌بینند، 

می‌دانید که این افتخار و امتیاز بزرگی است که در این‌جا همراه با شما، و همراه با همکارانم تام و مایکل و هیأتهای دیگر از همه کشورها باشم.
اما به‌طور خاص امسال این‌جا هستیم که به شما تبریک بگوییم و از شما تشکر کنیم و از خانم رجوی تشکر کنیم به‌خاطر هدیه آزادی و نجات جان انسانها که برادران و خواهران شما دریافت کرده‌اند و برای اولین بار امشب از آن شادمان هستند.

سخنرانی لوئیس فری، گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس
سخنرانی لوئیس فری، گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس
من چند ماه پیش با آنها ملاقات کردم در حالیکه بزرگترین پسرم را همراه خودم برده بودم. آنچه فوراً نظرم را به خود جلب کرد روحیه و قدرت آنها بود. چطور در مدت زمانی کوتاه اقدام به ایجاد تغییرات در اقامتگاه موقتشان در آلبانی کردند، همان‌طور که لیبرتی را تغییر داده بودند. 
و گلها، گلها مهم هستند، چون گلها در بدترین روزها در اشرف و لیبرتی به آنها به‌دقت رسیدگی می‌شد و باز آن گلها در حال رشد بودند وقتی برادران و خواهران شما را در آلبانی ملاقات کردم.
پسرم با بسیاری از همکاران و دوستان شما صحبت کرد، من با خیلی از برادران و خواهرانمان صحبت کردم، خیلی از آنها برای ما از داستانهایی گفتند که قبلاً شنیده و خوانده بودیم اما هیچ‌وقت با احساس و تجربه مستقیم افرادی که ملاقات کردیم بیان نشده بود.
و پسرم وقتی برمی‌گشتیم گفت: «پدر، این افراد واقعاً قهرمانند» 
و شما همگی قهرمانید و از همه مهمتر، رهبر شما، خانم رجوی، یک قهرمان بزرگ است، به‌خاطر تاریکترین روزها، که چندین سال پیش درباره آن فکر می‌کردم، طی 29حمله مختلفی که در اشرف و پس از آن در لیبرتی رخ داد، خانم رجوی بسیار قوی و بسیار مستحکم ایستاد و بر سر مسائل بسیار بسیار سخت مرگ و زندگی تصمیم گرفت: انتقال به لیبرتی، اقداماتی که با رسیدن به لیبرتی باید اتخاذ می‌شد، مذاکرات انتقال و جابه‌جایی امن.
خانم رجوی، شما نه تنها تجسم اصول دموکراتیک یک ایران آزاد هستید بلکه شما رهبری فوق‌العاده و با شخصیت قوی در بحرانها هستید.
بنابراین، امسال شما بیش از هر زمان دیگر به اهدافتان نزدیک شده‌اید. به‌رغم نگاهی مختصر به گذشته، رو به جلو هم نگاه می‌کنیم. 
اما وقتی به گذشته نگاه کنیم، در حال نزدیک شدن به سالگرد استقلال آمریکا هستیم و به‌یاد داریم که در طول مبارزه در نبرد انقلابی، یک ارتش تکه‌پاره کوچک زمستانی را از سر گذراند که هیچ‌کس باور نمی‌کرد بقاء خود را حفظ کند.
از بسیاری جهات قهرمانی و وجود برادران و خواهران آزادیخواه در لیبرتی و اشرف، به جنبش این فرصت را داده است که به هدف نهایی خود دست یابد. بنابراین ما از آنها به‌خاطر وجودشان و قهرمانی‌شان تشکر می‌کنیم.آنچه هم‌اکنون نیاز داریم، شتاب بیشتر است. ما به یک حرکت و شتاب نهایی نیاز داریم که از سوی دولتها و مردم آزادیخواه در سراسر جهان حاصل می‌شود.
وقتی من در 1997 در اف.بی.آی بودم، یک روز متوجه شدیم که وزارت‌خارجه و کاخ‌سفید سازمان مجاهدین را در لیست تروریستی قرار دادند، که یک خبر جدید برای ما بود، چرا که ما در اف.بی.آی بودیم و ظاهراً ما مسئول مبارزه با تروریسم بودیم! 
سالها بعد، وزیر‌خارجه، نام سازمان را از لیست حذف کرد، به‌خاطر فشار بسیار زیاد، و نه داوطلبانه، فشار از جانب شما و از سوی دوستان و از طرف دادگاه ایالات متحده.اکنون ما آماده‌ایم تا نتیجه نهایی را به‌دست بیاوریم، و نتیجه نهایی، همان چیزی است که همه چیز به‌خاطر آن بوده است، رنجها، ازدست‌دادن جانها و ویرانی‌ها
تا به یک ایران آزاد برسیم و یک آلترناتیو دموکراتیک در مقابل رژیم تهران داشته باشیم.
شما آن آلترناتیو دموکراتیک هستید.
شما پیروز می‌شوید، چون شما هرگز و به‌هیچ‌وجه تسلیم نشدید، هدف نهایی در چشم‌انداز است.
متشکرم و خدا شما را حفظ کند.

ادامه دارد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.